Fotorelacja z HotZlotu 2010

Fotorelacja z HotZlotu 2010

Redakcja
31.07.2010 22:15, aktualizacja: 24.08.2010 14:42

W dniach 9-11 lipca 2010 roku w Kotlinie Kłodzkiej odbył się HotZlot 2010 – czwarte spotkanie czytelników dobrychprogramów, TechIT i Gamikaze. Było to unikalne połączenie imprezy integracyjnej i konferencji technicznej z mnóstwem atrakcji, które w dalszym ciągu pozostało praktycznie bezpłatne dla uczestników :) W ciągu trzech, a dla niektórych nawet czterech zlotowych dni, działo się naprawdę sporo – wszystkich, którzy nie mogli być wtedy z nami zapraszamy do lektury relacji i obejrzenia obszernej galerii zdjęć. Mamy nadzieję, że przybliży ona nieco klimat tegorocznego HotZlotu i zaostrzy apetyty na kolejne!

W tym roku gościliśmy ponad 160 osób, a miejscem spotkania był czterogwiazdkowy Zamek na Skale położony w sercu Kotliny Kłodzkiej, w pobliżu Lądka Zdroju. Miejsce to oczarowało wszystkich przepięknie odrestaurowanymi wnętrzami, sympatyczną obsługą, wspaniałym parkiem, szumem górskiej rzeki... - słowem niesamowitym klimatem.

Rozdawanie nagród zaczęliśmy tradycyjnie już przy rejestracji, kiedy każdy uczestnik został powitany przez nasze hostessy wręczające zestawy powitalne. Zestaw taki w tym roku oprócz zlotowego identyfikatora i smyczy składał się z dwóch koszulek dobrychprogramów, niekonwencjonalnego kubka TechIT i napoju energetyzującego Gamikaze. W zestawie znalazła się także czapka z logo firmy Kingston wraz z „odstresowywaczem” oraz oprogramowanie – Norton 360 na trzy stanowiska, Expressivo i dodatkowy program antywirusowy. Całość zapakowana była w rewelacyjny plecak na notebooka firmy Belkin.

Sesje czas zacząć!

W tym roku pierwszego dnia mogliśmy uczestniczyć w aż czterech sesjach technicznych. Po oficjalnym rozpoczęciu Zlotu przekazaliśmy głos Pawłowi Magottowi z Intela, który rozpoczął od razu „z grubej rury” (prezentacja przygotowana była na trzy projektory). Paweł opowiadał o nowościach technologicznych Intela na platformie mobilnej. Gwoździem programu była demonstracja nowej wersji otwartego systemu mobilnego MeeGo rozwijanego przy udziale Intela. Po przerwie kawowej scena należała do przedstawicieli Opera Software, którzy przybliżyli proces tworzenia przeglądarki Opera Mini. Informacje były z pierwszej ręki, bo Opera Mini powstaje właśnie w Polsce. Na sesji Fujifilm dowiedzieliśmy się co nieco o fotografii cyfrowej 3D. Po drugiej przerwie na uczestników czekała jedna z, jak się później okazało, najlepiej ocenianych sesji HotZlotu poświęcona dyskom SSD Kingstona. W trakcie sesji wywiązała się naprawdę interesująca dyskusja, nie obyło się także bez „konkretnych” demonstracji takich jak rzut dyskiem :-)

Drugiego dnia zaczęliśmy od luźniejszej, ale równie ciekawej sesji poprowadzonej przez Ryana z redakcji dobrychprogramów. Opowiadał on o łasicy, która bardzo intensywnie grasuje na łamach naszego vortalu. Chodziło o pochodzący z języka angielskiego termin w retoryce, weasel (łasica), który oznacza „słowo-wytrych”, stwierdzenie mętne, zwodnicze lub wieloznaczne. Okazało się, że nasi czytelnicy w komentarzach łasicą posługują się nagminnie, co Ryan skutecznie i z dużą dozą humoru prezentował :-) Po „luźnym” wstępie przyszedł czas na poważną już prezentację Symanteca, poświęconą przyszłości sygnatur wirusów — czy w czasach analizy heurystycznej i behawioralnej warto jeszcze tworzyć szablonowe definicje? Podczas tej sesji przekonaliśmy się, że chyba jednak warto. Po przerwie zaś Paweł Zakrzewski z ACSUG, doskonale znany naszym zlotowiczom (i nie tylko), zaprezentował nowości w Adobe Photoshop CS5. Musimy przyznać, że jak co roku udało mu się zrobić ogromne wrażenie na uczestnikach — zwłaszcza, gdy dwoma kliknięciami usuwał ze zdjęć postacie czy obiekty, korzystając z nowej funkcji CS5 Content Aware Fill. Przed obiadem na scenie pojawili się jeszcze przedstawiciele firmy KSK Dystrybucja, którzy mówili o tworzeniu filmów w oprogramowaniu Sony Vegas – i to zarówno w wersji domowej, którą można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, jak i tej w pełni profesjonalnej.

Po dłuższej przerwie na obiad nadeszła pora na blok Microsoftu. Najpierw Patryk Góralowski, również bardzo dobrze znany zlotowiczom, opowiadał o ciekawych i miejscami mocno kontrowersyjnych danych na temat popularności Internet Explorera w Polsce. Nie obyło się oczywiście bez trudnych pytań, ale Patryk nie uchylał się od odpowiedzi :-) Druga prezentacja Microsoftu poprowadzona przez Michała Żylińskiego dotyczyła chmury obliczeniowej Windows Azure i tego, jak tak chmura może się się przydać, a także w którą stronę cloud-computing będzie się dalej rozwijał. Po ostatniej tego dnia przerwie kawowej odbyła się jeszcze jedna prezentacja poprowadzona przez Docenta z redakcji dobrychprogramów, poświęcona linuksowej dystrybucji Vyatta. Wcześniej jednak przedstawiciele firmy Techniserv zaprezentowali się jako oficjalny partner Vyatty w Polsce. W dalszym ciągu sesji Docent opowiadał między innymi o tym, jak Vyatta spisuje się w naszej serwerowni, pokazał też jak może spisywać się u każdego z nas w domu jako router o większych możliwościach niż proste urządzenia do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Nie samymi sesjami...

This text will be replaced var so = new SWFObject('http://storage.dobreprogramy.pl/video/player/player.swf','ply','440','272','9','#000000'); so.addParam('allowfullscreen','true'); so.addParam('allowscriptaccess','always'); so.addVariable('file','http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010-360p.mp4'); so.addVariable('image','http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010.jpg'); so.addVariable('provider','http'); so.addVariable('plugins','hd-1'); so.addVariable('hd.file','http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2010-720p.mp4'); so.write('mediaspace');Sesje techniczne to nie wszystko! Jak co roku podczas HotZlotu funkcjonowała kafejka internetowa zorganizowana przez firmę Vobis - tym razem zlokalizowaliśmy ją w klimatycznych podziemiach. 15 wydajnych komputerów czekało przede wszystkim na uczestników wieczornych rozgrywek w F.E.A.R. Combat. Kafejka spełniała w tegorocznym HotZlocie jeszcze jedną ważną rolę — głównie dzięki niej uczestnicy mogli publikować wpisy i zdjęcia na specjalnie do tego celu uruchomionym zlotowym mikroblogu. Ten socjalny eksperyment udał się w stu procentach i jest znakomitym uzupełnieniem fotorelacji.

W zabytkowej sali neorokokowej partnerzy HotZlotu mieli okazję do zaprezentowania swoich produktów. Uczestnicy, podczas przerw i po sesjach, mieli więc możliwość obejrzenia w akcji podwodnego aparaty fotograficznego Fujifilm, routerów i urządzeń multimedialnych firmy Belkin, a także telefonów VoIP firmy Grandstream na stoisku przygotowanym przez dystrybutora, firmę Impet Computers. Obok przedstawiciele KSK Dystrybucji na żywo demonstrowali program Sony Vegas – można było usiąść i, z pomocą ekspertów, spróbować swoich sił w profesjonalnym montażu wideo.

Żądni cyfrowej rozrywki mieli kilka sposobów na zaspokojenie swoich apetytów. Przede wszystkim mogli wystartować w corocznych otwartych rozgrywkach sieciowych — tym razem jednak Open Arenę zastąpiła gra F.E.A.R. Combat. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał oczywiście TomisH – redaktor naczelny Gamikaze. Dla najlepszych graczy przewidziane były atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę Gigabyte - sponsora rozgrywek. Do dyspozycji uczestników były także gamekioski z konsolami Xbox 360. Spragnieni wysiłku fizycznego mogli natomiast zaszaleć na co roku robiących furorę matach do tańczenia IQ Publishing – momentami było na nich naprawdę gorąco... ;-)

Impreza, nagrody i... rekordy

W tym roku pogoda dopisywała, toteż zarówno piątkową, nieoficjalną, jak i tę właściwą, sobotnią imprezę, udało się zorganizować na świeżym powietrzu. Miejsc do integracji było sporo; Zamek na Skale otacza spory park z alejkami, ławkami, stolikami na zielonej trawce i zadaszoną wiatą, gdzie przez cały czas dostępne były smakołyki z grilla oraz oczywiście piwo z beczki Pilsner Urquell i Tyskie w nielimitowanych ilościach ;-) Można też było integrować się w Zamku - dyskusjom nie było końca. Uczestnicy, redakcja, moderatorzy i partnerzy mieli okazję, by w luźnej atmosferze porozmawiać na dowolne tematy. Wiele rozmów z sali konferencyjnej przeniosło się właśnie do parku lub na dziedziniec Zamku na Skale, a impreza trwała do wczesnych godzin porannych. Jeszcze o 5 nad ranem dało się zauważyć najwytrwalszych zlotowiczów (także przedstawiciele partnerów byli niezmordowani!) grających na konsolach i tańczących na matach.

Podczas oficjalnej imprezy integracyjnej tradycji stało się zadość i odbyło się wielkie losowanie nagród. Losowanie to jest wydarzeniem szczególnym, bo nagrody losujemy, dopóki każdy czegoś nie wygra. Niektórzy wygrywali nawet podwójnie ;-) Rozdaliśmy procesory Intela, dyski SSD Intela i Kingstona, routery Belkina, plecaki, torby sportowe, koszulki, smycze i różne inne gadżety. Nagrody można było zgarnąć też w konkursie na najlepsze zdjęcie z HotZlotu czy będąc aktywnym na sesjach, dzięki czemu kilku czytelników wyjechało z Zamku z nowiutkimi grami, licencją na systemy Windows 7 czy pendrivem Kingstona o pojemności 16GB. Już po Zlocie rozstrzygnęliśmy też konkurs Wacomu na najlepszy retusz zdjęcia.

Trudno opisać klimat imprezy integracyjnej – tam po prostu trzeba być! Najlepszym podsumowaniem niech będzie informacja, że w całej historii Zamku na Skale, a przynajmniej tej nowożytnej, jeszcze nigdy nie wypito podczas jednego weekendu tyle piwa! Czy ktoś pobije nasz rekord? Redakcja mocno wątpi ;-)

To jeszcze nie koniec

Mając w pamięci pozytywne wspomnienia z ubiegłego roku również i tym razem zaoferowaliśmy zlotowiczom możliwość przedłużenia pobytu w Zamku o jeden dzień i uczestnictwa w tzw. programie rozszerzonym HotZlotu. Z tej możliwości skorzystało około 50 osób i w takim właśnie gronie w niedzielę spotkaliśmy się ponownie w sali konferencyjnej na sesjach lightning talks, czyli krótkich wystąpieniach ze slajdami lub bez, gdzie każdy mógł przedstawić jakiś temat. Mogliśmy dowiedzieć się między innymi o zaletach systemu openSUSE, możliwościach smartfonau Nokia N900 z opartym na Debianie systemem Maemo czy instalacji i użytkowaniu Windows 7 na... komputerach Mac. Swoje pięć minut miał też często występujący na blogu i w komentarzach TheBlackMan, który przekonywał, że własność intelektualna to puste pojęcie bez przyszłości. Trudno powiedzieć, czy mu się to udało, ale na sali rozgorzała tak burzliwa dyskusja, że musieliśmy ją w pewnym momencie moderować, bo... zbliżał się czas obiadu ;-)

Po obiedzie i obejrzeniu pechowego niestety dla Roberta Kubicy Grand Prix Wielkiej Brytanii kontynuowaliśmy integrację przy piwie i kiełbaskach pieczonych własnoręcznie przez każdego na ognisku. Wieczorem zasiedliśmy do oglądania finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej na dość oryginalnym telewizorze w kształcie piłki :-) Luźna formuła programu rozszerzonego umożliwiała też spożytkowanie wolnego czasu na przykład na wizytę w zamkowym centrum rekreacyjnym – basen, sauna oraz jacuzzi nie były już tak oblegane :)

Warto nadmienić, że wszystkie atrakcje Zlotu z zamkową częścią rekreacyjną włącznie dostępne były dla uczestników praktycznie bezpłatnie – podczas rejestracji należało jedynie wnieść symboliczną opłatę w wysokości 50 zł. Gwarantowaliśmy nie tylko noclegi ale także pełne wyżywienie, napoje, upominki, autokar dla niezmotoryzowanych (z i do Wrocławia), udział w imprezie integracyjnej i wiele innych.

Dziękujemy!

Tu tradycyjnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę niepowtarzalną imprezę — przede wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na HotZlot i aktywnie w nim uczestniczyli. Tak duża impreza nie mogła by się naturalnie odbyć bez udziału partnerów, którym pragniemy bardzo serdecznie podziękować za włączenie się w organizację tegorocznego HotZlotu.

Przypomnijmy, że głównymi partnerami HotZlotu 2010 były firmy: Intel, Microsoft i Vobis. Oficjalnymi partnerami Zlotubyli także: Belkin, Fujifilm, Kingston, Opera Software, Sony Creative Software, Symantec, Telekomunikacja Polska oraz Vyatta. Ponadto, jako partnerzy dodatkowi w Zlot zaangażowali się: ACSUG, Gigabyte, Grandstream, Icon7, IQ Publishing, IVO Software, PLIX i Wacom.

Zapraszamy do obejrzenia klipu wideo oraz poniższej fotorelacji.

Tegoroczny Zlot zorganizowaliśmy ponownie w Zamku

Tym razem gościł nas czterogwiazdkowy Zamek na Skale koło Lądka Zdroju

Obiekt wyróżnia się przepięknym, zadaszonym dziedzińcem

starannie odrestaurowanymi wnętrzami

klimatycznymi podziemiami

w których ulokowaliśmy kafejkę Vobisu

W zabytkowych wnętrzach zlokalizowane były także wystawy sprzętu (tu Belkin)

Pierwsi goście wskoczyli do jacuzzi jeszcze zanim rozpoczęła się rejestracja ;)

Hostessy jeszcze nie wiedzą co je czeka ;)

Intrygujące spódniczki od Opery ;)

Na Zlot przybyło ponad 160 osób

[break]Gutek czuwał nad sprawną rejestracją

Pomagały mu w tym hostessy

Przy tej liczbie gości kolejki nie dało się jednak uniknąć

Spielberg ups... qbap i jego kamera ;)

Każdy otrzymał wypchany po brzegi plecak na notebooka firmy Belkin

Chwilka na kontemplowanie pięknych okoliczności przyrody

Niektórzy nie mogli oderwać się od komputera ;)

Obiadek ;)

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem

No i zaczynamy!

Sesję otwierającą poprowadził Paweł Magott z Intela

Paweł opowiadał m.in. o technologii Intel Wireless Display i systemie MeeGo

Zamierzony BSOD ;)

Po sesji można było zobaczyć wafel z którego wycina się procesory

A oto i on z bliska

[break]Czas na kawę

W przerwach gamekioski cieszyły się największym powodzeniem

Sesja Opery Software i ekipa w składzie Krystian Kolondra, Sławomir Sochaj oraz Zhenis Beisekov

Tematem wiodącym była Opera Mini na iPhone'a

Następna sesja - Tomasz Taberski z Fujifilm opowiadał o aparatach

i fotografii 3D

Wszystkie sesje oczywiście filmowaliśmy

Kolejna przerwa - humory jak widać dopisywały ;)

Klimatyczny dziedziniec

Otoczenie Zamku dawało wiele możliwości odpoczynku ;)

Zamkowy park pełen był przepięknych detali

Ścieżkę sesji pierwszego dnia zamykała prezentacja Kingstona - jedna z najciekawszych na Zlocie

Paweł Śmigielski obrazowo wyjaśniał niektóre aspekty

Było dużo danych technicznych, benchmark na żywo (SSD vs. HDD) oraz rzucanie dyskami o podłogę - czyli to co tygrysy lubią najbardziej ;)

Zainteresowanie sesjami było bardzo duże

[break]Hostessy od pierwszego dnia były rozchwytywane przez fotoreporterów ;)

Niektóre ujęcia były bardzo interesujące ;)

Siódma hostesa była jednak dość oziębła ;)

Pora na kolację - Olej i TomisH w romantycznym ujęciu ;)

Widać udzielił im się nastrój zamkowej restauracji :)

Po kolacji przyszedł czas na prezentacje sprzętu

Można był zobaczyć nowości od Fujifilm

poznać tajniki montażu wideo w oprogramowaniu Sony Vegas

czy przetestować "wszystkomający" wideotelefon VoIP Grandstrem GXV3140

Zainteresowaniem cieszyła się także kafejka Vobisu

w której rozpoczęły się rozgrywki w F.E.A.R. Combat z nagrodami od Gigabyte

Walka była zaciekła ;)

Do dypozycji uczestników były wydajne maszyny Vobisu z klawiaturami i myszkami Icon7

Były też dance maty od IQ Publishing

tradycyjnie cieszące się dużym zainteresowaniem

[break]Niektórzy na matach tańczyli po raz pierwszy

Był też niecodzienny pojedynek Ryana i qbapa ;)))

Tymczasem na zewnątrz integracja trwała w najlepsze

Cebula i Monczkin rozbawieni kawałami opowiadanymi przez Maniooo

Lisek nie rozstawał się z laptopem (tu w towarzystwie Rafallusa i "toksycznego" kota)

muters i Docent preferowali imprezę na stojąco

nie tylko oni zresztą ;) (tu m.in. Sławek Sochaj z Opery)

Część osób integrowała się na dziedzińcu

inni w kawiarni

przy bilardzie

albo w jacuzzi

Pod wieczór preferowano granie na siedząco ;)

Dyskusje trwały do późnej nocy

W końcu (prawie) wszyscy poszli spać

[break]Następnego dnia wiele osób miało problemy ze wstawaniem ;)

Maskotki dobrychprogramów przetrwały ;)

Serię sesji drugiego dnia otworzyła prezentacja Ryana pod przewrotnym tytułem "Łasica"

Maciej Iwanicki z firmy Symantec miał bardzo ciekawę sesję o zagrożeniach

Paweł Zakrzewski był jak zawsze fenomenalny

Bardzo praktyczna sesja Grzegorza Seweryna z KSK Dystrybucji o montażu filmów w Sony Vegas

Frekwencja była wysoka

Hostessy były wręcz rozrywane - tutaj na pamiątkowym zdjęciu z przedstawicielami Opery

Były też fotki z uczestnikami

a nawet zdjęcia podwodne ;) (to wykonano aparatem Fujifilm FinePix XP10)

Co Gutek pokazuje na swoim notebooku? ;)

Gamekioski cały czas oblegane

podobnie jak jacuzzi

i bilard

Dimatheus dawał popis na fortepianie

[break]Czas na zdjęcie grupowe!

Panorama w dużej rozdzielczości wykonana aparatem Fujifilm FinePix S3Pro

Słoneczko trochę przygrzewało ;)

Pamiątkowe zdjęcia redakcji i czytelników Gamikaze

Pogoda dopisała - było tak pięknie, że w ciągu dnia poza sesjami mało kto siedział w środku

Otoczenie Zamku stworzone było do relaksu

Można było pospacerować po olbrzymim zamkowym parku

Balon-ręka Fujifilm

Ostatnią serię sesji otworzyła prezentacja Patryka Góralowskiego o Internet Explorerze

Patryk dzielił się wynikami badań, które często nie były pozytywne dla przeglądarki Microsoftu

Następnie Michał Żyliński opowiadał o Windows Azure

Patryk bacznie obserwuje prezentację kolegi

Ostatnia sesja Zlotu poprowadzona została przez przedstawicieli firmy Techniserv i Wojtka Kowasza (Docenta) z dobrychprogramów

Była to najbardziej techniczna sesja Zlotu - prawie w całości prowadzona live z wiersza poleceń ;)

[break]Finał rozgrywek w F.E.A.R. Combat

O najwyższe miejsca walczyli Kadian19, Lizard i Mr. MiH

który próbował wszystkiego - również technik odstraszających ;)

Nad całością tradycyjnie czuwał TomisH

Gwóźdź programu - oficjalna impreza integracyjna

Nie wszyscy zmieścili się pod dachem ;)

Piwa przygotowaliśmy z zapasem ;)

Specjały z grilla przyrządzał Mistrz Polski w grillowaniu ;)

Część smakołyków była w specjalnej kozie

Każdy chciał czegoś spróbować

Wszyscy czekali na tradycyjny konkurs w którym nie ma przegranych

bo nagrody przewidzieliśmy dla każdego :)

Zabawę poprowadził niepodrabialny qbap we współpracy z hostessami

Nick każdego uczestnika musiał zostać wylosowany

Nie zabrakło pamiątkowych fotek

[break]Śmiechu było jak zawsze sporo

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem jednoosobowej komisji w postaci Docenta i naszej kamery

Każdy czekał na swoją kolej

Dla niektórych nie mniej ważna niż nagroda była fotka z hostessami ;)

Jedzenie były pyszne (piwo zresztą też ;)

Była to też okazja do dyskusji na luzie z przedstawicielami partnerów

Sławek Sochaj z Opery nie założył już koszulki z napisem "Skoczmy na stronę" ;)

W trakcie losowania rozpoczął się mecz o 3 miejsce w MŚ w piłce nożnej

Zmagania piłkarzy oglądaliśmy na jedynym w Polsce telewizorze Hannspree w kształcie piłki

Finaliści rozgrywek w F.E.A.R. Combat - Mr. MiH, Lizard i Kadian19 z płytami głównymi ufundowanymi przez firmę Gigabyte

Pangrys demonstrował swoją radość z nagrody pocieszenia ;)

Grzegorz(R) nagrodzony aparatem Fujifilm F100fd za najlepsze zdjęcie z HotZlotu

Po zakończeniu wszystkich losowań grono kibiców znacznie się powiększyło

Integracja w pełni :)

Cebula zadowolony, że wszyscy dobrze się bawią

Liskowi uśmiech też nie znikał z twarzy

[break]Chomik robił furorę ze swoją gitarą

Pangrys też próbował swych sił ale z marnym skutkiem ;)

Ryan był tym przerażony ;)

Tradycyjnie były też "rozwodówki" - tu TomisH i Mr. MiH ;)))

Zabawa trwała do późnej nocy

Niedziela rano - w oczekiwaniu na autokar powrotny

Hostessy już w "cywilu"

Kurs Trzebieszowice-Wrocław!

No i pojechali...

Zaraz, zaraz, jeszcze roobal ;)))

Część osób została na tzw. program rozszerzony

Można było posłuchać m.in. Xyrcon o Windows 7 na Makach

Pangrys opowiadał o openSUSE

Krogulec prezentował możliwości Nokii N900 na dużym ekranie

Był też dodatkowy program integracyjny

[break]Kiełbaski z ogniska smakowały wybornie :)

Piwo zresztą też ;)

Ognisko dodawało niesamowitego klimatu

Dyskusje w kameralnym gronie

Mimo zmęczenia humory dopisywały ;)

Oczywiście nie mogliśmy przegapić także finałowego meczu

Ustawianie ławek - djDziadek miał "power" do końca!

Krogulec próbował złapać zasięg aby wrzucić kolejną fotkę na relację live ;)

W czasie gdy jedni oglądali mecz inni dyskutowali

rozkładali notebooka na czynniki pierwsze

albo pobijali rekordy ;)

Impreza skończyła się późno w nocy...

Niestety w końcu musieliśmy opuścić to piękne miejsce...

Na deser - przygotowana przez Fujifilm i RoninaPn fotka 3D ze Zlotu Do zobaczenia za rok!!!

Wszystkie zdjęcia w wyższej rozdzielczości można pobrać w zbiorczym archiwum Zip.

Dziękujemy firmie Fujifilm oraz następującym użytkownikom za udostępnienie zdjęć na potrzeby fotorelacji: mnich, Areh, bart, beduin75, b_justyna3, Dimatheus, fenixproductions, gniemirowski, Golden Finger, januszek, Kadian19, Kaka', Kecarg, llindelou, lordjahu, luc3k, lukasamd, max1910, Meszuge, Monczkin, muchozol, muters, olmeca, paszczak000, Quest-88, RoninPn, roobal, skandyn, steemm, tomick, wieszak, wigrus, Xyrcon, zagorskid.

Polecamy także fotorelację i klip wideo z HotZlotu 2009.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (140)