Fotorelacja z HotZlotu 2011

Tegoroczny HotZlot zorganizowaliśmy niedaleko Słupska
Tegoroczny HotZlot zorganizowaliśmy niedaleko Słupska
Redakcja

04.12.2011 18:10, aktual.: 03.01.2012 15:28

W dniach 4-6 lipca 2011 roku na Pomorzu odbył się HotZlot 2011, czyli piąte spotkanie czytelników dobrychprogramów, TechIT i Gamikaze. Jak co roku było to jedyne w swoim rodzaju połączenie imprezy integracyjnej i konferencji technicznej, jak co roku również udział w HotZlocie był niemal całkowicie bezpłatny dla uczestników. Udział w tegorocznym HotZlocie wzięło 200 osób. Ci, którzy spotkali się z nami już wcześniej mieli kolejną szansę na wymianę poglądów na żywo, a nie tylko na blogu czy forum. Spore grono Zlotowiczów-nowicjuszy z kolei mogło przez te kilka dni wejść na wyższy poziom wtajemniczenia jeśli chodzi o integrację i nareszcie skojarzyć ze sobą twarze oraz nicki. Zapraszamy do lektury relacji i obejrzenia obszernej galerii zdjęć - niech powrócą wspomnienia tego lata i... tęsknota za kolejnym, kiedy będziemy gotowi na kolejne zlotowe atrakcje :-)

Gospodarzem HotZlotu 2011 był hotel Dolina Charlotty Resort & SPA w Strzelinku, niedaleko Słupska. Obiekt położony jest nad Jeziorem Zamełowskim, pośród bukowego lasu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku — spełnia wszystkie warunki niezbędne, by zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i w pełni oddać się integracji :-) Dolina Charlotty urzekła nas od pierwszej chwili sympatyczną obsługą, stylowymi wnętrzami, wspaniałym centrum rekreacyjnym, bajkową scenerią i bliskością natury. Cisza, spokój i kojący szum wody sprawia, że jest to miejsce, bez cienia przesady, magiczne.

Będąc na miejscu już kilka dni przed rozpoczęciem HotZlotu i dopinając organizację na ostatni guzik, martwiliśmy się trochę o pogodę. Okazało się jednak, że słońce niemal jak na komendę wyjrzało tuż przed rozpoczęciem rejestracji i świeciło później naprawdę mocno. Rejestrację zorganizowaliśmy więc przed hotelem w namiocie Sony VAIO, gdzie każdy uczestnik mógł odebrać swój identyfikator z własnym awatarem oraz nickiem, a także plecak firmy Campus, gdzie w środku, niemal w każdej przegródce, czekało mnóstwo gadżetów od redakcji, jak i naszych partnerów. Kompletny zestaw powitalny składał się więc, oprócz identyfikatora ze smyczą oraz plecaka trekkingowego Cafar 30, z oprogramowania OCR do rozpoznawania pisma ABBYY FineReader 10 Professional, narzędzia do tworzenie obrazów dysków twardych Acronis True Image Home, pakietu zabezpieczającego Panda Internet Security 2012, gry Black Mirror III, a także pendrive'a OCZ Rally2 8 GB. Ponadto na wypadek gdyby ktoś zapomniał przed Zlotem się ogolić, do zestawu dołączony był zestaw maszynek do golenia Wilkinson Sword Xtreme 3 ;) Całość uzupełniały oczywiście dwie koszulki dobrychprogramów w wybranym przez każdego rozmiarze. Oprócz tego w zestawie znalazły się gadżety partnerów: chusta i notatnik Intela, zeszyt, czapka lub bidon firmy Sapphire, oraz smycze i inne pomniejsze gadżety. Po zakończonym HotZlocie każdy uczestnik otrzymał ponadto licencję na program IVONA Reader.

Poniedziałek, czyli Microsoft Day

This text will be replaced var so = new SWFObject('http://storage.dobreprogramy.pl/video/player/player.swf','ply','440','272','9','#000000'); so.addParam('allowfullscreen','true'); so.addParam('allowscriptaccess','always'); so.addVariable('file','http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2011-360p.mp4'); so.addVariable('image','http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20111204174732.png&height=360&width=640&crop=1'); so.addVariable('provider','http'); so.addVariable('plugins','hd-1,gapro-1'); so.addVariable('gapro.accountid','UA-3114185-1'); so.addVariable('gapro.idstring', 'HotZlot2011-360p.mp4'); so.addVariable('hd.file','http://storage.dobreprogramy.pl/video/HotZlot2011-720p.mp4'); so.write('mediaspace');Po inauguracyjnym obiedzie zaserwowaliśmy od razu dużą porcję wiedzy. Przez całe poniedziałkowe popołudnie scena należała do pracowników Microsoftu, którzy bardzo sprawnie lawirowali pomiędzy tematami wszelkiej maści, a dotyczącymi miejsca Microsoftu w świecie nowych technologii. Patryk Góralowski opowiadał o zupełnie nowym podejściu do konsumenta w Internecie, nazywanym teraz Intersumentem. Daniel Biesiada pytał, czy społeczności rzeczywiście są przyszłością Internetu, zaś Artur Żarski pokazywał jak działa streaming wideo w technologii Silverlight oraz w jaki sposób samodzielnie można taki streaming uruchomić i to na wielu różnych platformach, także mobilnych. Następnie na scenę wyszedł Łukasz Foks, który przedstawił kilka spostrzeżeń na temat przeglądarek internetowych i ich użytkowników, oczywiście w kontekście najnowszego Internet Explorera 9. Chyba najbardziej energiczna i dynamiczna była kolejna sesja Tomasza Kopacza — opowiadał on o Windows Azure, czyli koncepcji cloud computingu. Co to tak naprawdę jest chmura? Prawdopodobnie odpowiedzi jest tyle, ile osób zapytać, ale Tomek pokazał chmurę „od kuchni” — były zdjęcia z największych centrów danych Microsoftu na świecie, było omówienie możliwości platformy umożliwiającej kupowanie mocy obliczeniowej na godziny. Na koniec dnia, tuż przed kolacją, swoje sesje poprowadzili Bartłomiej Zass, który opowiadał o, nomen omen, dobrych programach w Silverlight oraz Mariusz Jarzębowski, który podzielił się ciekawostkami związanymi z projektowaniem interfejsu Metro.

Po tej solidnej części konferencyjnej wszystkim należała się równie solidna porcja integracji :-) Nadal mistrzami ceremonii byli przedstawiciele Microsoftu, którzy sprawili Zlotowiczom niespodziankę: nieoficjalną imprezę integracyjną z koncertem na żywo w klubie rockowym mieszczącym się w hotelu, a także bezpłatne vouchery na piwo. Przy muzyce zespołu Detox można było naprawdę dobrze się rozerwać, niektórzy — łącznie z pomysłodawcami wieczornej imprezy — na parkiecie dawali z siebie wszystko ;-) Jedyny problem związany był z faktem, że nazajutrz czekał równie intensywny dzień z kolejnymi sesjami technicznymi i kolejną, tym razem już oficjalną, imprezą integracyjną. Cóż, ostrzegaliśmy jednak, że sen należy odłożyć na bardziej dogodny termin... :-)

Wtorek — wchodzimy na pełne obroty

Wszyscy wstali — byliśmy pod wrażeniem :-) Czas więc na drugi dzień pełen wrażeń, a na początek sesja prowadzona przez Sławomira Sochaja i Remigiusza Bindarowicza z polskiego oddziału Opera Software. Opowiadali oni o wydanej tuż przed HotZlotem przeglądarce Opera 11.50. Przygotowali też dla aktywnych uczestników konkurs, który wykorzystywał naszego zlotowego mikrobloga (uczestnicy HotZlotu mogli tam zamieszczać na żywo swoje zdjęcia i komentarze). A dlaczego nie Panda? Na to pytanie starał się następnie odpowiedzieć Przemysław Halczuk z Panda Software. Po przerwie kawowej z kolei Przemysław Ryk, przedstawiciel firmy Alstor, dystrybutora monitorów EIZO, przekonywał i pokazywał, że kalibracja kolorów to nie tylko zagadnienie dla profesjonalistów. Spore zainteresowanie wywołała sesja Intela, którą poprowadził Dariusz Wittek. Opowiadał on o planach firmy Intel na najbliższą przyszłość, co w praktyce oznaczało przemarsz wokół szeregu rozmaitych technologii — od nowej generacji procesorów Core i5/i7 przez nowości w vPro, Hardware Root of Trust i zabezpieczenia antykradzieżowe po multimedia z Intel Insider. Po przerwie na obiad scena należała do Alexeya Shabalovskiy'ego z GG Network — „Zawsze dostępny” to tytuł jego sesji. Tomasz Buk z HP jako ostatni prelegent spośród zaproszonych partnerów prezentował wysokowydajne stacje graficzne, z którymi można też było się zapoznać na stoisku firmy. Przed zakończeniem części technicznej HotZlotu mogliśmy jeszcze posłuchać Dominika Dałka (Ryana) z redakcji dobrychprogramów, który przybliżył kulisy powstawania konkursu z „czarowaniem motyli” organizowanego przez nas w czerwcu wspólnie z Microsoftem. Konkurs ten wywołał wówczas huragan emocji, nic więc dziwnego, że małą burzę mieliśmy i podczas sesji Dominika :-) Wielu użytkowników z zaciekawieniem pytało o to, jak walczyliśmy z botami i jak radziliśmy sobie z wyzwaniami organizacyjnymi konkursu.

Przed oficjalną imprezą integracyjną zaproponowaliśmy dwie godziny czasu wolnego. Każdy mógł je spożytkować według własnego uznania. Jeśli ktoś nie zrobił tego wcześniej, to był to ostatni dzwonek by odwiedzić stoiska wystawowe zaproszonych partnerów. W dużym holu hotelowym zlokalizowana była wystawa topowych notebooków Sony VAIO, na których można było wziąć udział w konkursie. Wystarczyło zalogować się na swoje konto użytkownika i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wystawianego sprzętu Sony. Po zakończeniu konkursu wyłoniliśmy zwycięzców, którzy otrzymali zestawy firmowych gadżetów. Warta odwiedzenia była też wystawa Microsoftu, który demonstrował notebooki Samsunga z Windows 7 oraz telefony LG pracujące pod kontrolą Windows Phone 7. Każdy mógł więc samodzielnie przetestować interfejs Metro w akcji. Ponadto w sali konferencyjnej przez cały czas trwania HotZlotu można było usiąść przed profesjonalnymi monitorami Eizo, przetestować wydajną stację graficzną od HP czy prawdziwego demona prędkości przygotowanego przez firmę eXtremeMem (dystrybutora m.in. produktów OCZ). Na pokładzie tego ostatniego znalazł się sześciordzeniowy procesor AMD, cztery dyski SSD i trzy karty graficzne ATI, a obok trzy monitory EIZO — to robiło wrażenie. Znakiem rozpoznawczym komputera była obudowa Thermaltake Level 10 o szczególnym designie.

Jeśli ktoś chciał dwugodzinną przerwę wykorzystać na relaks i rozrywkę, to również miał w czym wybierać. Przede wszystkim mógł skorzystać z bogatego zaplecza basenowego i saunowego oferowanego przez Dolinę Charlotty. Chwila odpoczynku w jacuzzi albo kąpiel w różnych rodzajach saun, a nawet nietuzinkowe zabiegi w SPA — to wszystko czekało na chętnych. Alternatywnie można było zatańczyć na cieszących się, jak co roku, niesłabnącą popularnością matach IQ Publishing. Zawsze też dostępna była opcja... wcześniejszego rozpoczęcia integracji, czy to w hotelowym klubie, czy też na świeżym powietrzu.

Impreza na wodzie

Wreszcie nadszedł ten moment! W restauracji „Gościniec” należącej do kompleksu Dolina Charlotty rozpoczęła się ta największa integracja :-) Dobra pogoda i piękna sceneria zachęcały do skorzystania z olbrzymiego tarasu, który — podobnie jak i sama restauracja — znajdowały się na środku jeziora. Do dyspozycji gości były rozmaite dania z grilla, mięsne i bezmięsne, a także sałatki oraz napoje serwowane w formie szwedzkiego stołu. Nie zabrakło oczywiście soku jabłkowego... choć skoro impreza integracyjna stała się już oficjalna, to możemy chyba nazywać już rzeczy po imieniu ;-) Każdemu uczestnikowi HotZlotu gwarantowaliśmy nieograniczoną ilość piwa. Impreza trwała do późnych godzin nocnych, a właściwie wczesnych godzin rannych. Jeśli ktoś akurat nie był pogrążony w rozmowach, mógł wziąć udział w wirtualnej olimpiadzie na Xboksie wyposażonym w Kinecta. Do wygrania były atrakcyjne nagrody, ale w grach sportowych trzeba było wykazać się nie lada sprawnością fizyczną — bynajmniej nie tylko wirtualną... Nawet jednak gdy zabrakło komuś sił na sportowe zmagania, i tak nie opuszczał imprezy z pustymi rękoma. Każdy otrzymał bowiem niespodziankę — przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki od Gadu-Gadu i Pandy Software.

Tradycyjnie już zaproponowaliśmy uczestnikom przedłużenie pobytu na HotZlocie o jeden dzień i skorzystanie z tzw. programu rozszerzonego. W środę, po wymeldowaniu i pożegnaniu tych, którzy niestety nie mogli z nami zostać dłużej, spotkaliśmy się ponownie w sali konferencyjnej. Tym razem jednak scena należała nie do zaproszonych partnerów, ale do wszystkich — każdy mógł w ramach formuły lightning talks opowiedzieć o tym, co jego zdaniem może zainteresować innych. Mównica była okupowana cały czas: kstarski opowiadał o tworzeniu prostej aplikacji w Ruby on Rails, passcode o platformie moby, zaś MaxDemage poruszył temat fenomenu Nyan Cat. Również część redakcji miała „parcie na szkło” (choć tej części akurat nie nagrywaliśmy). Docent pokazywał na żywo, w jaki sposób wdrażamy IPv6 w naszej infrastrukturze hostującej portal, gniemirowski mówił o walucie Bitcoin, zaś TomekB pokazywał zdjęcia z wizyty w ogromnym datacenter firmy 1&1 w Niemczech.

Wieczorem — ponowna integracja ;-) Jako że kompleks Doliny Charlotty jest ogromny i kryje wiele pięknych zakątków, tym razem grillowane przysmaki i złociste napoje konsumowaliśmy w Kuchni Letniej nieopodal Wioski Mongolskiej, dokąd droga wiodła przez minizoo... Mimo zmęczenia po dniu poprzednim, zabawa ponownie przeciągnęła się do późna. Czas jednak płynął nieubłaganie i trzeba było powoli oswajać się z myślą, że już rankiem z Doliną Charlotty przyjdzie nam się ostatecznie pożegnać.

Dziękujemy!

HotZlotu nie byłoby bez Was, drodzy Czytelnicy — serdecznie dziękujemy nie tylko za to, że byliście wtedy z nami, ale przede wszystkim za Wasze zaangażowanie w życie portalu dobreprogramy przez cały rok. Impreza bez wątpienia nie mogłaby również zostać zorganizowana bez udziału partnerów, którym również pragniemy bardzo gorąco podziękować.

Głównymi partnerami tegorocznego HotZlotu byli: Intel, Microsoft i Sony. Oficjalnymi partnerami Zlotu byli: Electronic Arts, EIZO, HP, Gadu-Gadu, OCZ, Opera Software, Panda Security i Sapphire. Wspomagali nas także: ABBY, Acronis, Avid, Campus, City Interactive, Gruca, IQ Publishing, IVONA Software, Samsung i Wilkinson Sword.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, klipu wideo oraz zapisu sesji technicznych.

Tegoroczny HotZlot zorganizowaliśmy niedaleko Słupska
Tegoroczny HotZlot zorganizowaliśmy niedaleko Słupska
...w urzekającym hotelu Dolina Charlotty Resort & SPA
...w urzekającym hotelu Dolina Charlotty Resort & SPA
...wyróżniającym się przepięknymi wnętrzami
...wyróżniającym się przepięknymi wnętrzami
...wspaniałym basenem
...wspaniałym basenem
...niezwykłym klimatem
...niezwykłym klimatem
...i bliskością natury
...i bliskością natury
Przybywających powitała piękna, słoneczna pogoda
Przybywających powitała piękna, słoneczna pogoda
Część uczestników przyjechała HotZlotowym autokarem
Część uczestników przyjechała HotZlotowym autokarem
...inni specjalnie oznaczonymi samochodami
...inni specjalnie oznaczonymi samochodami
Przy 200 osobach kolejki do rejestracji nie dało się uniknąć
Przy 200 osobach kolejki do rejestracji nie dało się uniknąć
Docent był jednak dobrej myśli ;)
Docent był jednak dobrej myśli ;)

[break][image=img014][image=img015 h=550][image=img016][image=img017][image=img018][image=img019 h=550][image=img020][image=img021][image=img022][image=img023][image=img024 h=550][image=img026 h=550][image=img027][image=img028][image=img029][image=img030][image=img031][image=img032][image=img033][break][image=img034][image=img035][image=img036][image=img037][image=img038][image=img039][image=img040a h=550][image=img041 h=550][image=img042][image=img043][image=img044][image=img045][image=img046][image=img047][image=img050][image=img051][image=img052a][image=img053][image=img054][image=img055][break][image=img056][image=img057][image=img058][image=img060][image=img061][image=img062][image=img063][image=img064][image=img065][image=img066][image=img067][image=img068][image=img069][image=img070][image=img071][image=img072][image=img073][image=img074][image=img075][image=img076][break][image=img077][image=img078][image=img080][image=img081][image=img082][image=img083][image=img090][image=img091][image=img092][image=img093][image=img094][image=img095][image=img096][image=img100][image=img101][image=img102][image=img103][image=img104][image=img105][image=img106][break][image=img110][image=img111][image=img112][image=img113][image=img114][image=img115 h=550][image=img116][image=img120][image=img121][image=img122][image=img123][image=img124][image=img125][image=img126][image=img127][image=img128a h=550][image=img129][image=img130][image=img131][image=img135][image=img136][break][image=img150a h=550][image=img151][image=img155][image=img156][image=img157][image=img160][image=img161][image=img162][image=img163 h=550][image=img165][image=img166][image=img167][image=img168][image=img169][image=img170][image=img175][image=img177][image=img178][image=img179][image=img185][break][image=img186][image=img187][image=img188][image=img189][image=img190][image=img191][image=img192][image=img195][image=img196][image=img197][image=img198][image=img200][image=img201][image=img210][image=img214][image=img215][image=img216][image=img217][image=img218][image=img219][break][image=img220][image=img225][image=img226][image=img230][image=img231][image=img232][image=img233][image=img240][image=img241][image=img242][image=img243][image=img250][image=img251][image=img252][image=img255][image=img256][image=img257][image=img260][image=img261][break][image=img262][image=img265][image=img266][image=img270][image=img271][image=img272][image=img275][image=img276][image=img280][image=img281][image=img282][image=img285][image=img286][image=img287][image=img288][image=img289 h=550][image=img295][image=img300][image=img301][break][image=img302][image=img303][image=img310][image=img311][image=img312][image=img320][image=img321 h=550][image=img322][image=img323 h=550][image=img325][image=img330][image=img331][image=img335][image=img340][image=img341 h=550][image=img342][image=img350][image=img351][image=img352][image=img353][image=img354][break][image=img355][image=img360][image=img361][image=img362][image=img363][image=img364 h=550][image=img370][image=img376][image=img377][image=img378][image=img385][image=img386][image=img390][image=img391][image=img392][image=img393][image=img394][image=img395][image=img396][image=img399][break][image=img400][image=img401][image=img402a h=550][image=img403][image=img409][image=img410][image=img411][image=img412][image=img415][image=img420][image=img421][image=img422][image=img430][image=img431][image=img432][image=img433][image=img434][image=img435][image=img436][image=img439 h=550][image=img438][break][image=img440][image=img441][image=img442][image=img443][image=img444][image=img450][image=img451][image=img455][image=img456][image=img457][image=img458][image=img459][image=img460 h=550][image=img461][image=img462][image=img470][image=img475][image=img476 h=550][image=img480]Wszystkie zdjęcia w wyższej rozdzielczości można pobrać w zbiorczym archiwum Zip.

Dziękujemy następującym użytkownikom za udostępnienie zdjęć na potrzeby fotorelacji: Areh, Ave5, Axles, bart_, deepone, Dimatheus, djfoxer, DjLeo, elesoft, Golden Finger, januszek, kaworu, kubut, lex_iuris, lites, Lizard, lordjahu, lukaszgda, maˆłaczarna, Mariosti*, max1910, Mifczu, Monczkin, NRN, Olej, olmeca, parasite85, penguin, Quest-88, RaveStar, RoninPn, rosole, skandyn, smali, Songokuu, Szuri21, Vanshei, wieszak, Wolfgar, zagorskid, ziggurad, zoso71.

Polecamy także podsumowanie edycji 2007, 2008, 2009 i 2010.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)