"Obecnie prowadzimy prace konserwacyjne" – głosi komunikat. Przyczyna przerwy technicznej może być jednak bardzo poważna.

bEULJCbV

Garmin na razie wprost nie odnosi się do problemów z serwerami. Komunikat, jaki widzą użytkownicy również w Polsce, informuje jedynie o pracach konserwacyjnych.

Garmin: ransomware zatrzymał produkcję. Co z użytkownikami?

Tymczasem za przerwę techniczną ma odpowiadać ransomware. Niektórzy sugerują, że za atakiem stoi organizacja Evil Corp, która dała się we znaki choćby bankom. Według azjatyckich mediów doszło do ataku na pracowników firmy. Konsekwencje to m.in. niedziałająca część linii produkcyjnych w Azji.

bEULJCbX

Z kolei dla użytkowników oznacza to np. utratę historii z inteligentnej wagi. Właśnie to spotkało dziennikarza Niebezpiecznika.

Na pracę urządzeń Garmina atak nie wpłynie, o ile przymkniemy oko na brak dostępu do archiwalnych statystyk. Problem mogą mieć też ci, którzy chcieliby dołączyć do grona właścicieli sprzętów firmy. Zarówno strona internetowa, jak i sklep nie działają w tej chwili poprawnie. Pozostaje czekać na wyjaśnienia producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (45)
bEULJCcT