Garmin ma problemy. Najprawdopodobniej spowodował je ransomware

Atak na Garmin
Atak na Garmin
Redakcja

23.07.2020 21:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Obecnie prowadzimy prace konserwacyjne" – głosi komunikat. Przyczyna przerwy technicznej może być jednak bardzo poważna.

Garmin na razie wprost nie odnosi się do problemów z serwerami. Komunikat, jaki widzą użytkownicy również w Polsce, informuje jedynie o pracach konserwacyjnych.

Garmin: ransomware zatrzymał produkcję. Co z użytkownikami?

Tymczasem za przerwę techniczną ma odpowiadać ransomware. Niektórzy sugerują, że za atakiem stoi organizacja Evil Corp, która dała się we znaki choćby bankom. Według azjatyckich mediów doszło do ataku na pracowników firmy. Konsekwencje to m.in. niedziałająca część linii produkcyjnych w Azji.

Z kolei dla użytkowników oznacza to np. utratę historii z inteligentnej wagi. Właśnie to spotkało dziennikarza Niebezpiecznika.

Na pracę urządzeń Garmina atak nie wpłynie, o ile przymkniemy oko na brak dostępu do archiwalnych statystyk. Problem mogą mieć też ci, którzy chcieliby dołączyć do grona właścicieli sprzętów firmy. Zarówno strona internetowa, jak i sklep nie działają w tej chwili poprawnie. Pozostaje czekać na wyjaśnienia producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)