Gdzie jest burza? Te aplikacje burzowe sprawią, że nie dasz się zaskoczyć

Gdzie jest burza? Te aplikacje burzowe sprawią, że nie dasz się zaskoczyć

fot. Pexels
fot. Pexels
21.07.2020 00:55

Gdzie jest burza? To pytanie pada zawsze w sezonie letnim i gdy do Polski nadciągają upały. Aplikacje burzowe i pogodowe oraz radary burz online to dobry sposób, by śledzić aktualną sytuację pogodową. Podpowiadamy, jak śledzić aktualne komunikaty pogodowe i nie dać zaskoczyć się burzy.

Aplikacje burzowe i pogodoweMonitor Burz

Monitor burz to oczywisty wybór, o którym pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku. Aplikacja wciąż znajduje się w czołówce, jeśli chodzi programy, które pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie jest burza.

[img=monitorburz]

W Monitorze burz można zobaczyć szczegółową mapę opadów, wyładowań i informacje na temat siły wiatru, a dane dostarczane są przez stacje pogodowe. Dużym plusem są powiadomienia, które aplikacja może wysyłać, by ostrzec nas przed burzą w naszej okolicy.

Monitor burz może być świetnym uzupełnieniem dla aplikacji z komunikatami RSO oraz aplikacji pogodowych, jak 1Weather: Pogoda czy AccuWeather.

Burzowo.info

Jednym z popularniejszych programów, który pozwala na śledzenie sytuacji meteorologicznej w kraju, jest Burzowo.info. Aplikacja pozwala śledzić aktualne mapy pogodowe w tym burzowe dla naszego kraju i również może powiadomić nas o zbliżających się niebezpiecznych warunkach pogodowych.

[img=burzowo]

Poza informacjami o burzach dostępne są także mapy dotyczące deszczu, temperatury i wiatru, oraz satelitarne dotyczące deszczu i śniegu. Nie znajdziemy w niej jednak dokładnej prognozy pogody, ani przewidywań długoterminowych, dlatego konieczne może być sięgnięcie po uzupełniającą aplikację pogodową.

Burze nad Polską i Europą

Burze nad Polską i Europą to kolejny, ale tym razem bardzo prosty program umożliwiający śledzenie informacji o wyładowaniach atmosferycznych zarówno w Polsce, jak i też w całe Europie.

[img=burzenadpolska]

Aplikacja wykorzystuje w tym celu Mapy Google, na które nanosi odpowiednie dane zebrane z naziemnych stacji pogodowych. Dodatkowo program pozwala na wybranie jednej, konkretnej lokalizacji i dla niej możemy otrzymywać powiadomienia o ryzyku wystąpienia burzy.

Storm Radar: Mapa pogody

Ostatnia aplikacja burzowa, którą chcielibyśmy polecić to Storm Radar: Mapa pogody. Program pozwala na śledzenie znacznie większej ilości szczegółowych informacji niż pozostałe. Jest to więc propozycja dla wymagających użytkowników.

[img=storm]

Poza śledzeniem aktualnych komunikatów burzowych możemy włączyć na interaktywnej mapie różne filtry informacji. W tym: widok z globalnej sieci radarów, temperaturę, rozkład opadów, kierunek i prędkość wiatru oraz utrudnienia panujące na drodze. Dodatkowo możemy włączyć powiadomienia o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Radary burz onlineAplikacje burzowe są dużym ułatwieniem, gdy chcemy być na bieżąco i mieć radar burz zawsze pod ręką. Jednak jeżeli zależy wam na tym, by śledzić niezbędne informacje online, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania to możemy polecić kilka stron.

Dodatkowo zachęcamy was do śledzenia aktualnych komunikatów pogodowych wydawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Poza aktualną prognozą pogody oraz prognozami długoterminowymi, na stronie IMGW można zapoznać się z aktualnymi komunikami dotyczącymi niebezpiecznych warunków pogodowych, które mogą bezpośrednio wpłynąć na nasze zdrowie i/lub życie. Z kolei, by być na bieżąco z komunikatami dotyczącymi sytuacji burzowej w Polsce, warto obserwować dedykowany profil Instytutu na Facebooku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)