Gmail na Androida i iOS-a dostaje nowy interfejs. Zmiana może być zapowiedzią ciemnego motywu

Gmail na Androida i iOS-a dostaje nowy interfejs. Zmiana może być zapowiedzią ciemnego motywu

Google odświeża interfejs mobilnego Gmaila (depositphotos)
Google odświeża interfejs mobilnego Gmaila (depositphotos)
Oskar Ziomek
29.01.2019 22:15, aktualizacja: 29.01.2019 22:36

Do użytkowników mobilnej aplikacji Gmail na Androidzie i iOS-ie trafia aktualizacja, która wyraźnie zmienia interfejs. Elementy w programie będą od teraz nawiązywać do innych produktów firmy, szczególnie tych dostępnych za pośrednictwem przeglądarki w komputerach. W praktyce oznacza to, że od teraz interfejs aplikacji zdominowany jest przez biały kolor, co nie każdemu może przypaść do gustu. O szczegółach zmiany można przeczytać na oficjalnym blogu, gdzie Google tłumaczy, że zmiany nie dotyczą wyłącznie kolorystyki.

W nowej wersji aplikacji pojawia się także szybszy podgląd załączników oraz wygodniejsze przełączanie pomiędzy kontem prywatnym i firmowym. Producent zwraca także uwagę na czytelne komunikaty, które pojawiać się będą na początku podejrzanych wiadomości. Nowy interfejs Gmaila to tylko jedna ze zmian w ramach szeregu działań, które mają na celu ujednolicenie interfejsów wszystkich usług oferowanych przez producenta. Google zwraca uwagę, że wcześniej zaktualizowane zostały już webowe aplikacje Gmaila, Dysku, Kalendarza czy Dokumentów. Na tym jednak nie koniec – Google już teraz zapowiada, że wkrótce aktualizowane będą kolejne programy.

Warto dodać, że jak zawsze w przypadku aktualizacji aplikacji na Androida, nowa wersja programu nie trafi do wszystkich użytkowników w tym samym momencie. Producent mówi o pojawieniu się nowego interfejsu w nadchodzących tygodniach. W praktyce nowy interfejs Gmaila już teraz powinien być dostępny u części osób, zaś do innych trafi najpóźniej w najbliższych dniach. Użytkownicy iOS-a będą się musieli uzbroić w nieco więcej cierpliwości.

Nowy wygląd Gmaila może być pierwszym krokiem do zapowiedzi ciemnych kolorów interfejsu

Choć zmiana kolorów w aplikacji Gmail nie każdemu musi przypaść do gustu, jak słusznie zauważa serwis Ars Technica – może to być pierwszy istotny krok na drodze do implementacji ciemnego motywu. Możliwość wyboru kolorystyki interfejsu pojawia się już bowiem w innych programach Google'a, które wcześniej otrzymały odświeżony, biały interfejs, a najnowszym przykładem mogą być rozpoczęte testy ciemnego motywu w Asystencie Google.

Warto wiedzieć, że w przypadku Androida w przyszłości kwestia kolorów aplikacji może być zależna od ustawień systemowych. Już teraz wszystko wskazuje na to, że nadchodzący Android Q zostanie wyposażony w systemowy ciemny motyw, który pozwoli łatwo zmieniać kolorystykę ustawień, ale także programów. Na razie nie wiadomo jednak na pewno, czy poszczególne aplikacje będą automatycznie dostosowywane do kolorów systemu, czy też ich ustawienia kolorystyki będą niezależne od systemowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)