Google Chrome i grupowanie kart: prace nad wersją na desktopy ruszyły z miejsca

Chrome na komputery może niedługo dostać wyczekiwane grupowanie kart
Chrome na komputery może niedługo dostać wyczekiwane grupowanie kart
Oskar Ziomek

03.04.2019 21:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prace nad wyczekiwanym grupowaniem kart w Google Chrome po raz kolejny ruszyły z miejsca. Tym razem nie chodzi jednak o implementację w mobilnym wydaniu przeglądarki na Androida, o czym wspominaliśmy pod koniec marca, ale opcję przygotowywaną z myślą o wydaniach desktopowych. Choć właściwa flaga wśród ustawień eksperymentalnych pojawiła się tu jeszcze w ubiegłym roku, od tamtego czasu w kwestii grupowania kart w Chrome niewiele było wiadomo.

Teraz sytuacja jest nieco inna, na co zwraca uwagę serwis TechDows. Okazuje się bowiem, że jeden z pracowników z zespołu Chromium poinformował w dyskusji o tej funkcji, że udało mu się ją uruchomić. Co więcej, pracownik załączył zrzut ekranu, by pokazać, jak grupowanie kart będzie wyglądać w praktyce.

Grupowanie kart w Google Chrome, źródło: bugs.chromium.org.
Grupowanie kart w Google Chrome, źródło: bugs.chromium.org.

Jak widać, grupy kart przypominają kolejne karty, jednak z nieco innym tłem dla czytelności. Grupowanie będzie miało na celu najpewniej przyspieszenie przenoszenia wszystkich kart w ramach jednej grupy i umożliwi szybkie ich zamykanie. Oczywiście główną zaletą będzie najpewniej utrzymywanie porządku na pasku kart, gdzie często podczas codziennej pracy ląduje kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt kart.

Grupowanie kart w Chrome Canary

Warto wiedzieć, że grupowanie kart jest od pewnego czasu dostępne wśród eksperymentalnych opcji w Chrome Canary, czyli testowej wersji, gdzie ostatnio pojawił się także tryb skupienia. By dostać się do zaawansowanych opcji, należy w pasku adresu wpisać chrome://flags, a następnie odszukać i aktywować flagę #tab-groups.

Grupowanie kart w zaawansowanych opcjach w Chrome Canary.
Grupowanie kart w zaawansowanych opcjach w Chrome Canary.

Jak jednak wspomniano na wstępie, w praktyce włączenie tej opcji zmienia niewiele. Po aktywacji użytkownik ma możliwość dodania danej karty do nowej grupy (z poziomu kontekstowego menu), jednak na pasku kart nie widać efektu działania takiego, jak na załączonym zrzucie ekranu z dyskusji zespołu dbającego o Chromium.

Na implementację w stabilnym wydaniu Chrome'a trzeba więc będzie jeszcze trochę zaczekać. Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome (w tym opisywane wydanie testowe Canary) można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Do wyboru między innymi wersja na Windowsa oraz macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)