Google Chrome wreszcie dostanie ciemny motyw. Skorzystają z niego użytkownicy macOS-a

Google Chrome z trybem ciemnym niebawem na macOS. (depositphotos)
Google Chrome z trybem ciemnym niebawem na macOS. (depositphotos)

10.12.2018 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udostępniony we wrześniu macOS Mojave wprowadził długo wyczekiwany tryb ciemny. Po jego aktywacji interfejs całego systemu operacyjnego, jak i aplikacji Apple, otrzymuje ciemniejsze kolory. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się spójnie. Jednakże problem pojawia się w przypadku oprogramowania firm trzecich.

Spora część programów wciąż nie wspiera trybu ciemnego. Chociażby Google Chrome po włączeniu ciemniejszych kolorów, wciąż pozostaje przy swojej domyślnej konfiguracji. Jednak już niebawem ma się to zmienić.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

Serwis MacRumors zwraca uwagę na ostatnie zmiany wprowadzone w projekcie Chromium, na którym bazuje przeglądarka Chrome. Programista Google przesłał zmiany w kodzie, które umożliwiają implementację trybu ciemnego na macOS-a. Oznacza to, że niebawem nowość powinna trafić finalnego wydania do Chrome’a.

źródło: macrumors.com
źródło: macrumors.com

Tryb ciemny udało się już wywołać we wczesnej testowej wersji Chrome z kanału Canary. Po jego aktywacji, przeglądarka Google automatycznie zmienia schemat kolorów po włączeniu trybu ciemnego w macOS. Całość wygląda wówczas podobnie do Chrome’a uruchomionego w trybie incognito. Zmiana wpływa na cały interfejs przeglądarki – karty, pasek adres, pasek zakładek, ustawienia czy okno historii przeglądanych stron.

Tryb ciemny w Chrome ma zadebiutować na początku 2019 roku. Możliwe, że zostanie wprowadzony już w wersji 72, która prawdopodobnie zostanie wydana w połowie stycznia. Ewentualnie, może zadebiutować wraz z Chrome 73 w marcu.

Google Chrome – ciemny motyw już teraz

Oczywiście użytkownicy Chrome’a, którzy preferują ciemniejsze kolory, mogą teraz poradzić sobie z wykorzystaniem motywów. Dużą popularnością cieszy się Material Incognito Dark Theme. Tak, działa również w Chrome na Windowsa.

Najnowszą wersję Google Chrome znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Przeglądarka Google dostępna jest na macOS-a i Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)