Google dodaje komponent społecznościowy do YouTube'a. Będzie YouTube+?

Google dodaje komponent społecznościowy do YouTube'a. Będzie YouTube+?
18.01.2017 22:54
Google dodaje komponent społecznościowy do YouTube'a. Będzie YouTube+?
Mariusz Błoński
Mariusz Błoński

Do mobilnej aplikacji YouTube dla iOS-a i Androida trafiła właśnie możliwość wysyłania wiadomości i dzielenia się ze znajomymi znalezionymi w serwisie filmikami. Co prawda w chwili obecnej nowe funkcje dostępne są tylko dla kanadyjskich użytkowników, ale z pewnością już wkrótce będą z nich mogli korzystać wszyscy miłośnicy YouTube'a – Kanada to po prostu pilotaż.

Społecznościowe komponenty w usługach oferowanych przez wielkich świata IT stały się już koniecznością. Użytkownikom nie wystarcza możliwość komentowania obejrzanego materiału. Dzięki temu, że mogą porozmawiać ze znajomymi i przesłać im interesujący film, spędzą więcej czasu w serwisie, a to przełoży się na jego wpływy. Jeśli zaś zastanawiacie się, dlaczego testy nowych funkcji prowadzone są właśnie w Kanadzie, a nie w Polsce, USA czy Burkina Faso, to odpowiedzi udzielił Shimrit Ben Yair, menedżer produktu Google'a.

Chcieliśmy rozpocząć od Kanady, ponieważ Kanadyjczycy udostępniają o 15% więcej materiałów wideo niż przeciętny użytkownik, zobaczymy więc, czy nowe funkcje wpłyną na zachowanie, które w Kanadzie już i tak jest bardziej intensywne, niż gdzie indziej.

Google idzie tutaj w pewnym sensie w ślady Facebooka, w którym dzielenie się materiałem i prowadzenie konwersacji są wyjątkowo proste. Wykonuje też jednak ruch wyprzedzający. Serwisowi Zuckerberga trudniej będzie teraz wypromować własną platformę wideo, jako zalety podając jej komponent społecznościowy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)