Google ma już 3 aplikacje na Androida z 5 miliardami instalacji na liczniku

Google ma już 3 aplikacje na Androida z 5 miliardami instalacji na liczniku

Google ma już 3 aplikacje na Androida z 5 miliardami instalacji na liczniku
Redakcja
11.03.2019 19:29

Według najnowszych danych, na Ziemi żyje jakieś 7,6 mld osób. Tymczasem apki wybrane Google'a na Androida przekroczyły już niewyobrażalną barierę 5 mld pobrań. Co więcej - gigant ma w swoim portfolio aż 3 takie programy.

YouTube, Mapy i Google z 5 mld instalacji z Google Play

Oczywiście Google'owi do tego wyniku dobić jest o wiele łatwiej, z racji tego, że na większości smartfonów z Androidem jego apki są preinstalowane. W teorii wystarczy więc kupić telefon i zalogować się na konto Google'a, by zaliczyć jedno pobranie.

Wpływ na imponującą liczbę pobrań z całą pewnością ma jednak nie tylko preinstalacja pakietu Gapps, gdyż aplikacje wchodzące w jego skład przekroczyły 5 mld pobrań w różnym czasie. Według danych serwisu Android Police wygląda to tak:

Jak widać, YouTube ma aż 4-miesięczną przewagę nad pozostałymi apkami (do których nie zdążył jeszcze dołączyć chociażby Gmail). Możliwy wniosek? Jeśli ktoś wgrywa Sklep Play nieoficjalnie, bardziej interesują go filmy niż nawigacja i informacje.

Google Play nie jest domyślnie nie jest instalowany na smartfonach z Androidem chociażby w Chinach, ale część użytkowników decyduje się na obchodzenie regionalnych ograniczeń.

Android rośnie w siłę w zatrważającym tempie

Pierwszą apką na Androida, która przekroczyła barierę 1 mld pobrań, był Gmail. Miało to miejsce w maju 2014 roku, czyli ponad 5,5 roku po premierze pierwszego smartfonu z Androidem. 4,5 roku później rekord ten został przebity 5-krotnie.

Jako że za liczbę pobrań w przypadku aplikacji Google'a odpowiadają głównie preinstalacje, dane te dają nam wyobrażenie na temat tego jak szybko rośnie popularność Androida. W takim tempie dobicie do 10 mld powinna być kwestią maksymalnie 3-4 lat.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)