Google Meet od teraz za darmo dla każdego. Rywalizacja z Zoomem się rozkręca

Google coraz mocniej rywalizuje z Zoomem – Google Meet od teraz za darmo, fot. Google
Google coraz mocniej rywalizuje z Zoomem – Google Meet od teraz za darmo, fot. Google

29.04.2020 13:42, aktual.: 29.04.2020 19:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasach przymusowej kwarantanny praca zdalna i wideokonferencje stały się nową normą. I na tym skorzystał w ogromnym stopniu Zoom, nawet jeśli krytykowano jego bezpieczeństwo. Na ten sukces zareagował wcześniej Microsoft udostępniając darmową wersję Teams. Teraz Google postanowiło zrobić to samo z Google Meet.

Wcześniej Google Meet było dostępne jedynie dla organizacji z sektora enterprise i edukacyjnego, które wykupiły dostęp do G Suite. Teraz wystarczy jedynie darmowe konto Google, aby zakładać wideokonferencje na 100 osób, bez ograniczeń czasowych.

Ta rewolucja w Google Meet wejdzie w życie na początku maja. Nie będzie jednak trwała w takim, nieograniczonym wydaniu wiecznie. Począwszy od 30 września Google nadal będzie pozwalać na organizowanie spotkań na 100 osób, ale już z ograniczeniem czasowym – takim, jak obecnie na Zoom, czyli 60 minut.

Google otwierając się na większą liczbę użytkowników pragnie zarazem zapewnic bezpieczeństwo. Być może nie każdemu się wymogi firmy spodobają. Nie wystarczy jedynie kliknąć w odnośnik do spotkania i dołączyć, należy się zalogować. Rozumienie firmy jest takie, że dzięki temu gospodarze spotkań będą lepiej kontrolować, kto faktycznie dołącza.

Inne kroki bezpieczeństwa wprowadzone dla darmowej wersji Meet to: umieszczanie osób spoza zaproszeń do kalendarza Google do poczekalni, z której muszą być ręcznie zaakceptowani przez gospodarza, oraz brak możliwości wdzwaniania się z numeru stacjonarnego.

Firma Google wprowadza ponadto zmiany do interfejsu Google Drive i innych aplikacji G Suite, w tym Docs, Sheets, Slides i Forms. Dotyczą one udostępniania plików.

Komunikator Google Meet znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania: Windows, Android, iOS.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)