Google nie będzie już skanować adresów Wi‑Fi

20.10.2010 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zaprzestał skanowania prywatnych adresów Wi-Fi podczas zbierania materiałów do usługi Street View. Firma obiecuje, że nie wróci już do tego procederu.

Takie informacje zamieszczono w raporcie opublikowanym przez kanadyjską komisarz ds. prywatności, Jennifer Stoddart. Z tekstu wynika, że Google porzucił plany zbierania prywatnych adresów sieci Wi-Fi. Stało się tak najprawdopodobniej pod wpływem fali krytyki ze strony rządów, organizacji jak i zwykłych obywateli. Firma twierdziła, że materiały zbierane były przypadkowo podczas wykonywania zdjęć do Street View. Nie uniknęła jednak oskarżeń o szpiegowanie czy chęć udostępnienia prywatnych danych firmom reklamowym. Jak podaje raport, Google gromadził dane już od 2006 roku, natomiast skanowania sieci Wi-Fi zaprzestał dopiero w maju tego roku.

Przy okazji warto zaznaczyć, że Google zbiera informacje na temat lokalizacji użytkowników systemu Android i niektórych aplikacji firmy. Jest to zgodne z umową zawieraną przez osoby korzystające z produktów firmy z Mountain View. Przypomnijmy, że afera ze zbieraniem adresów Wi-Fi prywatnych osób wybuchła w kwietniu tego roku, kiedy niemieckie władze postanowiły przyjrzeć się Street View. Usługa sama w sobie jest dość kontrowersyjna, o czym świadczyć może choćby zakaz fotografowania ulic miast między innymi w Czechach. Z kolei obywatele Niemiec mogli zasłaniać zdjęcia swoich posesji, które zostały umieszczone w Street View.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)