Google Noto to nowa rodzina fontów, która obejmuje ponad 800 języków

Google Noto to nowa rodzina fontów, która obejmuje ponad 800 języków07.10.2016 15:24
Google Noto to nowa rodzina fontów, która obejmuje ponad 800 języków

W celu zapewnienia ludziom z całego świata łatwego dzielenia się informacjami w ich rodzimym języku, Google stworzyło rodzinę fontów Noto. Ten opensource’owy projekt obejmuje już ponad 800 języków i 110 000 znaków.

Google Noto pokrywa każdy symbol w obecnym standardzie Unicode. Cały projekt był sporym przedsięwzięciem i prace nad nim zajęły 5 lat, a z Google współpracowali specjaliści w dziedzinie wzornictwa i typografii z Monotype i Adobe. Efektem jest stworzenie Noto, czyli rodziny fontów, które uczynią chociażby Androida czy ChromeOS-a bardziej dostępnymi dla mieszkańców wszystkich krajów.

Nazwa Noto pochodzi od wyrażenia No more tofu, które odnosi się do pozbycia się symboli wyświetlanych (najczęściej prostokątów), gdy w systemie nie jest dostępna litera charakterystyczna dla danego języka. Google obiecuje, że Noto oferuje elegancki i jednolity wygląd we wszystkich językach i co ważne, może być za darmo wykorzystany w każdym projekcie.

Całość waży 472 MB i możecie ją pobrać ze strony Google. Istnieje również możliwość pobrania poszczególnych pakietów, jeśli nie potrzebujecie wykorzystywać całości. Noto to projekt Open Source, źródła pobierzecie więc z GitHuba. Całość ma być ciągle rozwijana i rozszerzana o nowe języki i symbole.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)