Google Translate pobrany miliard razy

Strona głównaGoogle Translate pobrany miliard razy
05.04.2021 14:54
Google Translate pobrany miliard razy
Redakcja
Redakcja

Daleką drogę przeszła aplikacja Google Translatora. Do mobilnego i androidowego sklepu Play trafiła 11 lat temu i od tamtej pory została pobrana miliard razy. W swojej kategorii to nokaut. Ale zawrotnych liczb jest przy okazji apki więcej: tłumaczy ponad 100 miliardów słów dziennie, do tego biegle operuje 108 językami i ciągle "uczy się" nowych.

Google cały czas w aplikacje inwestuje. A to dorzucą tryb ciemny, możliwość tłumaczenia słów czy całych zdań ze zdjęć, a nawet translacje bez konieczności użycia internetu. Translator umożliwia również odsłuchanie nazwy i adresu miejsca w lokalnym języku - oczywiście z poziomu Map Google.

Coraz lepiej radzi sobie również z językiem polskim, choć cały czas pozostaje tu spore pole do poprawy. Problemem są również nieanglojęzyczne instrukcje związane z ochroną zdrowia. Niedawno pisał o tym serwis The Verge.

W niektórych z opisywanych sytuacji, niektóre tłumaczenia wprowadzały w błąd, a to z kolei mogło się przełożyć na zagrożenie czyjegoś życia.

Sporo zatem pracy przed ekipami stojącymi za Google Translatorem, ale o ich sukcesie niech zaświadczy chociażby przypadek z 2017 r., kiedy aplikacja została po raz pierwszy użyta podczas rozprawy sądowej w USA. Prawnikom nie udało się załatwić żywego tłumacza dla oskarżonego mówiącego po chińsku, więc użyli mobilnej wersji Google Tłumacza.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)