Google wciąż walczy o użytkowników iOS 6

Google wciąż walczy o użytkowników iOS 6
Marcin Paterek

04.10.2012 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google nie tylko nie przejęło się wyrzuceniem swoich map z iOS 6, ale wręcz postanowiło zagrać na nosie Apple. Od dziś opcja Street View jest dostępna również w mobilnej wersji aplikacji uruchamianej z poziomu przeglądarki internetowej. Wystarczy tylko wskazać miejsce i dotknąć ikonkę z żółtą postacią, by przenieść się do nowej zakładki z widokiem ulicy. Mapy działają bez zastrzeżeń zarówno na iPhonie, jak i iPadzie.

Obraz

Wraz z poszerzeniem możliwości mobilnej wersji Map, Google przestał być zależny od kaprysów koncernu z Cupertino. O ile bowiem Apple może nie dopuścić do AppStore aplikacji rywala (gdy ta wreszcie powstanie), o tyle trudno wyobrazić sobie, że firma zablokuje dostęp do strony internetowej. Zwłaszcza, że w przepraszającym liście otwartym Tim Cook, CEO Apple, sam sugerował, by w ramach alternatywy dla map dostępnych w iOS 6 korzystać z aplikacji Bing, MapQuest, Waze, a nawet… internetowych wersji map Nokii lub Google.

Jaki będzie kolejny ruch Apple? Firma z pewnością musi dopracować (albo wręcz zbudować na nowo) swoje mapy, bo przecież nie zrezygnuje z pieniędzy, które zainwestowała w stworzenie własnej aplikacji. Jednocześnie koncern może dopuścić Mapy Google do AppStore, skoro i tak są one łatwo dostępne z poziomu przeglądarki. Tylko ile osób będzie wtedy korzystać z aplikacji preinstalowanej w iOS 6?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)