Google zwiększa nagrody za wyszukiwanie dziur w zabezpieczeniach

Marcin Paterek

13.08.2013 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sumie ponad dwa miliony dolarów Google wypłaciło osobom, które w ciągu minionych trzech lat wyszukiwały luki w zabezpieczeniach przeglądarki Chrome i innych produktach giganta. Nieco ponad połowa tej kwoty przypadła internautom, którzy zgłaszali błędy w ramach programu Chromium VRP lub konkursu Pwnium, natomiast drugą część otrzymały osoby kwalifikujące się do programu Google Web VRP. Dzięki zaangażowaniu społeczności udało się załatać łącznie ponad dwa tysiące dziur.

Obraz

W związku z sukcesem obu akcji, Google postanowiło podbić stawki oferowane za udział w programie Chromium VRP — luki, które dotychczas pozwalały odebrać nagrodę w wysokości tysiąca dolarów, od dziś będą mogły wzbogacić znalazcę nawet o 5 tys. dolarów. Wyższe nagrody przyznawane będą za zgłoszenia błędów, które według Google stanowią większe zagrożenie dla użytkowników i do których zostanie dołączona szczegółowa analiza, obejmująca poziom zagrożenia i łatwość wykorzystania luki. Oprócz tego koncern podtrzymuje zasady wypłacania dodatkowych nagród za dołączenie do zgłoszenia stosownej poprawki kodu.

Włączanie osób niezwiązanych z firmą do procesu wychwytywania i naprawiania błędów w oprogramowaniu staje się coraz popularniejsze. Niedawno do tej metody przekonał się nawet Microsoft, dzięki czemu koncern liczy na lepsze zabezpieczenie Windows 8.1 i Internet Explorer 11.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)