Gotowi na więcej seriali? Disney chce uruchomić platformę VOD Hulu na całym świecie

Gotowi na więcej seriali? Disney chce uruchomić platformę VOD Hulu na całym świecie11.02.2020 13:05
Disney planuje udostępnić platformę VOD Hulu na całym świecie już wkrótce, fot. Hulu
Disney planuje udostępnić platformę VOD Hulu na całym świecie już wkrótce, fot. Hulu

Hulu to jedna z największych platform VOD w USA. Po tym jak Netflix wprowadził oglądanie seriali i filmów poprzez strumieniowanie w 2007, Hulu poszło w jego ślady w marcu 2008. Z usługi obecnie korzysta ponad 30,4 miliona użytkowników. Wkrótce jednak liczba ta może się znacznie poszerzyć. Disney, który posiada większość udziałów w Hulu, planuje wprowadzić serwis na całym świecie.

Po co Disneyowi Hulu skoro ma własny Disney+? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ta druga platforma VOD nie dopuszcza żadnych filmów z kategorią wiekową powyżej PG-13 (dozwolonych od 13 lat). A jak wiemy, Disney wchłonął przecież 20th Century Fox (zwane teraz 20th Century Studios), a serie takie, jak Deadpool, Obcy, czy Predator (a także dojrzałe kino superbohaterskie, jak Logan) pozostałyby w takiej sytuacji "bezpańskie".

Przekrój oferty Hulu, fot. Hulu
Przekrój oferty Hulu, fot. Hulu

Warto się także zainteresować Hulu choćby z tego względu, że to właśnie ta spółka wyprodukowała tak uznane seriale, jak Opowieść podręcznej oraz The Act.

CEO Disney Bob Iger w trakcie niedawno zebrania finansowego firmy zapowiedział, że jego korporacja zamierza wprowadzić Hulu na dalsze rynki światowe w 2021 roku. Priorytetem teraz ma jednak pozostać dalsza ekspansja Disney+. Gwoli przypomnienia – usługa ta wejdzie teraz do Austrii, Francji, Hiszpanii, Indii, Irlandii ,Niemiec, Szwajcarii, UK oraz Włoch dnia 24 marca 2020. Latem natomiast Disney+ otrzymają także Belgia, Portugalia oraz kraje skandynawskie.

Wprowadzenie Hulu do szerszego grona odbiorców mogłoby zwiększyć różnorodność rynku VOD, tym bardziej, że usługa jest dostępna także w wersji darmowej z reklamami (opróćz tego jest również płatny abonament).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)