Gotowi na więcej seriali? Disney chce uruchomić platformę VOD Hulu na całym świecie

Gotowi na więcej seriali? Disney chce uruchomić platformę VOD Hulu na całym świecie

Disney planuje udostępnić platformę VOD Hulu na całym świecie już wkrótce, fot. Hulu
Disney planuje udostępnić platformę VOD Hulu na całym świecie już wkrótce, fot. Hulu
11.02.2020 13:05, aktualizacja: 11.02.2020 13:18

Hulu to jedna z największych platform VOD w USA. Po tym jak Netflix wprowadził oglądanie seriali i filmów poprzez strumieniowanie w 2007, Hulu poszło w jego ślady w marcu 2008. Z usługi obecnie korzysta ponad 30,4 miliona użytkowników. Wkrótce jednak liczba ta może się znacznie poszerzyć. Disney, który posiada większość udziałów w Hulu, planuje wprowadzić serwis na całym świecie.

Po co Disneyowi Hulu skoro ma własny Disney+? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ta druga platforma VOD nie dopuszcza żadnych filmów z kategorią wiekową powyżej PG-13 (dozwolonych od 13 lat). A jak wiemy, Disney wchłonął przecież 20th Century Fox (zwane teraz 20th Century Studios), a serie takie, jak Deadpool, Obcy, czy Predator (a także dojrzałe kino superbohaterskie, jak Logan) pozostałyby w takiej sytuacji "bezpańskie".

Przekrój oferty Hulu, fot. Hulu
Przekrój oferty Hulu, fot. Hulu

Warto się także zainteresować Hulu choćby z tego względu, że to właśnie ta spółka wyprodukowała tak uznane seriale, jak Opowieść podręcznej oraz The Act.

CEO Disney Bob Iger w trakcie niedawno zebrania finansowego firmy zapowiedział, że jego korporacja zamierza wprowadzić Hulu na dalsze rynki światowe w 2021 roku. Priorytetem teraz ma jednak pozostać dalsza ekspansja Disney+. Gwoli przypomnienia – usługa ta wejdzie teraz do Austrii, Francji, Hiszpanii, Indii, Irlandii ,Niemiec, Szwajcarii, UK oraz Włoch dnia 24 marca 2020. Latem natomiast Disney+ otrzymają także Belgia, Portugalia oraz kraje skandynawskie.

Wprowadzenie Hulu do szerszego grona odbiorców mogłoby zwiększyć różnorodność rynku VOD, tym bardziej, że usługa jest dostępna także w wersji darmowej z reklamami (opróćz tego jest również płatny abonament).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)