HDR debiutuje na YouTube. To przełom w jakości wideo większy niż 4K

HDR debiutuje na YouTube. To przełom w jakości wideo większy niż 4K08.11.2016 10:15
HDR debiutuje na YouTube. To przełom w jakości wideo większy niż 4K

Pojawiają się coraz to nowe powody, dla których warto kupićtelewizor HDR. Wyświetlacze, które są w stanie przedstawić obrazyo zakresie jasności porównywalnej do zakresu jasności widzianegoprzez człowieka przestały być już tylko ciekawostką, materiaływideo 4K HDR zaczęły pojawiać się na wiodących serwisachstreamingowych (m.in. Netfliksie), a teraz debiutują na YouTube.

Najpopularniejszy serwis wideo na świecie wprowadził możliwośćtworzenia i oglądania materiałów wideo o dużej rozpiętościtonalnej. Materiały takie zapewniają znacznie wyższy kontrast inasycenie barwami, a że zarazem tworzone są w rozdzielczości 4K,to także wyższą ostrość.

Google poinformowało, że publikowane w serwisie materiały HDRmogą być odtwarzane przez wszystkie przystosowane do tegourządzenia, bez żadnych ograniczeń. Firma z Mountain View wskazujeoczywiście na swój nowy odtwarzacz ChromecastUltra, ale lista sprzętu jest oczywiście dłuższa – z wideoHDR poradzi sobie np. konsolka SHIELDTV Nvidii czy nowe PlayStation4 Pro.

Na YouTube szczęśliwcy z takimi odtwarzaczami (oraz oczywiściedobrymi telewizorami) mogą już obejrzeć pierwsze treści w HDR.Znajdziecie je na kanałach popularnych youtuberów, w tym Jacoba+ Katie Schwarz, MysteryGuitarManaoraz AbandonVisuals.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)