Huawei jako jeden z pierwszych z Androidem 8.0? Testy już trwają

Huawei jako jeden z pierwszych z Androidem 8.0? Testy już trwają

Huawei jako jeden z pierwszych z Androidem 8.0? Testy już trwają
14.04.2017 12:32

Beta wersja Androida O, czyli następcy obecnego Androida 7.0/7.1 Nougat, na początku trafiła już na urządzenia Nexusy i Pixele. Jednakże nie tylko posiadacze sprzętu tworzonego pod okiem Google, będą mogli już niebawem sprawdzić nadchodzące nowości. Huawei rozpoczął program testowy Androida O na swoich smartfonach.

Od wydania Androida 8.0 we wczesnej wersji deweloperskiej minęły trzy tygodnie. System w marcu trafił na urządzenia z linii Nexus – 5X, 6P i Player, a także na modele Pixel. Wszyscy ci, którzy nie znaleźli się w gronie wybranych, muszą dłużej poczekać. Oczywiście o ile w ogóle producent ich urządzeń zdecyduje się na aktualizację do Androida O lub na wydanie testowych wersji Androida O dla wszystkich zainteresowanych.

Do testerów mających Nexusy lub Pixele, dołączą niebawem posiadacze smartfonów Huawei. Obecnie mamy do czynienia z wewnętrznymi testami, którymi został objęty Huawei Mate 9. Informacje opublikowane przez użytkownika forum XDA, pokazują, że producent pracuje także nad usprawnieniem swojej nakładki – EMUI.

350198604314798017

W związku z tym, że prawdopodobnie mamy do czynienia z testową wersją, skierowaną wyłącznie dla programistów Huawei, napotkamy się z masą błędów. Obecna kompilacja pozbawiona jest niektórych funkcji, okrojona jest z większości wersji językowych i nie nadaje się do codziennego użytku. Problemy sprawia także działanie Wi-Fi i sklepu Google Play.

Po pomyślnie zakończonych testach i wprowadzeniu wymaganych usprawnień, wersja beta powinna zostać udostępniona wszystkim zainteresowanym. Do Mate 9 powinien dołączyć tegoroczny topowy model P10. Jeśli chodzi o samego Androida O, to jest na co czekać, bowiem Android 8.0 nie zapowiada się na powtórkę z nudnego Nougata.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)