ING Bank Śląski wprowadza zmiany. Wejdą w życie 12 listopada

ING Bank Śląski wprowadza zmiany. Wejdą w życie 12 listopada

ING Bank Śląski, mBank i BNP Paribas informują o utrudnieniach
ING Bank Śląski, mBank i BNP Paribas informują o utrudnieniach
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
09.11.2023 17:05

ING Bank Śląski odświeża wygląd serwisu Moje ING oraz aplikacji mobilnej. Klienci muszą przygotować się na nowy interfejs, który zostanie udostępniony 12 listopada. Po zmianach będzie możliwa między innymi większa personalizacja strony startowej w aplikacji mobilnej Moje ING.

ING Bank Śląski nie zmienia adresu strony bankowości elektronicznej tak, jak Bank Millennium, ale modyfikuje interfejs logowania - zmieni się strona logowania w przeglądarce, ekran przez zalogowaniem w aplikacji mobilnej Moje ING oraz strona główna bankowości. Jak podaje ING Bank Śląski, jest to odpowiedź na liczne sugestie ze strony klientów, którzy oczekiwaliby m.in. możliwości personalizacji widocznych opcji.

W obliczu zbliżającej się zmiany wyglądu serwisu, klienci ING Banku Śląskiego muszą zachować czujność podczas przeglądania poczty e-mail. Internetowi oszuści regularnie wykorzystują wszelkie preteksty, by nakłaniać odbiorców phishingu do klikania nieznanych linków. Często obserwujemy to w przypadku Allegro czy Netfliksa. Atakujący deklarują na przykład konieczność zaakceptowania nowego regulaminu czy ponownego uiszczenia płatności. Warto być na to wyczulonym, podobnie jak na połączenia - na wypadek gdyby ktoś próbował podszyć się pod pracownika banku ING i deklarował, że konieczne jest podjęcie jakichś działań w związku z modernizacją strony logowania.

Korzystając z okazji, ING Bank Śląski przypomina klientom, by uważać podczas logowania się do usług bankowych w sieci. Konieczne jest bowiem wcześniej zweryfikowanie autentyczności strony. Bankowcy odsyłają do poradnika, w którym tłumaczą, jak zrobić to w przypadku ING Banku Śląskiego. Co do zasady najważniejsza jest weryfikacja adresu URL, który widoczny jest w przeglądarce.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)