Instagram kontra niechciani obserwatorzy. Wkrótce łatwiej ich usuniesz

Instagram szykuje nową funkcję (fot. Heline Vanbeselaere/Reporters / STG/REPORTER
Instagram szykuje nową funkcję (fot. Heline Vanbeselaere/Reporters / STG/REPORTER
Karolina Modzelewska

24.02.2020 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram ostatnio ciężko pracuje nad ulepszeniami dla swoich użytkowników. Stara się, aby korzystanie z aplikacji było przyjemniejsze i jeszcze prostsze. Wszystko wskazuje na to, że serwis już wkrótce wprowadzi szybsze usuwanie uciążliwych i niemile widzianych obserwujących.

Jak pierwsza nową funkcję wyśledziła Jane Wong, o czym niezwłocznie poinformowała na swoim Twitterze. W zamieszczonym wpisie zaznaczyła, że Instagram przygotowuje wygodny sposób na usunięcie obserwujących podczas odwiedzania ich profilu. Obecnie skasowanie kogoś ze wspomnianej listy wymaga znalezienia takiej osoby wśród naszych obserwujących i wybranie opcji usuń. Drugą z dostępnych możliwości jest zablokowanie i odblokowanie niechcianego followersa.

Instagram szuka lepszych rozwiązań

Według Wong, ta funkcja umożliwi użytkownikom Instagrama sprawniejsze usuwanie obserwujących, ponieważ nie trzeba przeglądać całej ich listy, aby pozbyć się niechcianych lub podejrzanych osób. Zrzut ekranu, który udostępniła Jane, potwierdza też, że aplikacja nie powiadomi usuniętej osoby o podjętym działaniu, ale nie będzie ona mogła dalej obserwować publikowanych zdjęć i relacji.

Nowe rozwiązanie może okazać się przydatne szczególnie dla osób, które posiadają uciążliwych prześladowców lub irytujących naśladowców. Jeszcze nie wiadomo czy i kiedy będzie dostępna dla wszystkich.

Instagram na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)