Interfejs do wymiany: ciemnoskóre YouTube uprzyjemni nocne sesje

Strona głównaInterfejs do wymiany: ciemnoskóre YouTube uprzyjemni nocne sesje
04.05.2017 10:37
Interfejs do wymiany: ciemnoskóre YouTube uprzyjemni nocne sesje

YouTube przez ostatnie lata niespecjalnie dbało o swojewzornictwo. Interfejs był ostatnim, o czym myśleli deweloperzynajwiększego serwisu wideo tej planety, pracujący nad wprowadzeniemobsługi ultrawysokich rozdzielczości, ulepszeniem kodowania,rozwiązaniami dla graczy, wolną od reklam wersją płatną, czy teżwreszcie platformą telewizyjną. Teraz jednak przyszedł czas nazmiany i w tym aspekcie. Inspirując się rozwiązaniami mobilnymi,uruchomiono nowy interfejs YouTube na bazie frameworku Polymer.Co w tym takiego fajnego? Przede wszystkim ciemna skórka.

bECrIvOZ

Uruchomienie nowego interfejsu, obecnie dostępnego w wersji betajest trywialne. Wystarczy odwiedzić stronę YouTube.com/newi kliknąć przycisk „Wypróbuj”. Po przełączeniu, „polimerowy”interfejs zostanie uaktywniony na wszystkich podstronach serwisu.

350199338502481857

Już na pierwszy rzut oka zobaczymy inspiracje klasycznymi jużzałożeniami projektowymi Material Design. Proste ikony, wyrazistekolory, sporo wolnej przestrzeni – to wszystko wygląda najlepiejna ekranach dotykowych urządzeń mobilnych, pozwalając skupić sięużytkownikowi na treści. Nawet jednak w przeglądarce na dużymekranie nie jest źle, docenimy przede wszystkim responsywnośćnowego interfejsu.

bECrIvPb

Najważniejsze jest jednak to, czego nie widać. Nowy, modularnyframework interfejsu mapozwolić na znacznie szybszy rozwój nowych funkcjonalności,które będą też działały znacznie wydajniej niż to, cowidzieliśmy do tej pory. To zasługa wykorzystywanego mechanizmu WebComponents, który pozwala w nowoczesnych przeglądarkach tworzyćspersonalizowane elementy webowe, płynnie współpracujące z tym,co domyślnie znajdziemy w HTML. Działają one niezwykle szybko,dzięki wykorzystaniu mechanizmu Service Worker i protokołu HTTP/2.

350199338502678465

Pierwszą nową funkcjonalnością, jaką dostajemy, jest ciemnaskórka. Można ją aktywować klikając ikonę profilu użytkownikaw prawym górnym rogu i wybierając z rozwijanego menu Tryb ciemny. Wpanelu ustawień przełączamy opcję Włącz tryb ciemny – i towszystko. Efekt jest więcej niż zadowalający, znacznie uprzyjemniprzeglądanie YouTube nocą.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECrIvPX