iOS 4.1 zaprezentowany

Wojciech Cybulski

02.09.2010 16:01, aktual.: 02.09.2010 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas zwołanej na 1 września konferencji prasowej Apple zaprezentował kolejną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 4.1. Odświeżony system zawiera mnóstwo poprawek i kilka ciekawych, nowych funkcji.

Najnowsza odsłona iOS rozwiązuje problemy z czujnikiem zbliżeniowym, komunikacją bluetooth i szybkością działania systemu na telefonach iPhone 3G. Po aktualizacji telefon Apple będzie mógł wykonywać zdjęcia HDR, przesyłać filmy HD za pośrednictwem łącza Wi-Fi i pobierać filmy z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Ważną nowością jest też wbudowana w system sekcja Game Center. Wprowadza ona do gier na iPhone wiele elementów społecznościowych i dodatkowe tryby multiplayer umożliwiające zabawę z przyjaciółmi lub automatycznie dobieranymi graczami.

Poza zaprezentowaniem iOS 4.1 firma Apple zapowiedziała, że w już listopadzie zostanie wydana kolejna wersja tego mobilnego systemu operacyjnego oznaczona numerem 4.2. Najważniejszą nowością tego wydania będzie możliwość instalacji na tabletach iPad, które do tej pory pracowały na systemie iOS 3.x i nie posiadały wielu funkcji znanych z telefonów iPhone 4. Ponadto Apple planuje wprowadzić do iPad funkcję bezprzewodowego drukowania, która przyda się osobom chcącym przenieść na papier swoje maile bądź odwiedzane strony internetowe.

Aktualizacja iOS do wersji 4.1 będzie dostępna do pobrania od przyszłego tygodnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także