Irytujące różnice głośności? YouTube ma rozwiązanie

Irytujące różnice głośności? YouTube ma rozwiązanie

YouTube na telefonie
YouTube na telefonie
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl
Wojciech Kulik
18.10.2023 09:58

YouTube stał się jeszcze lepszy niż był dotychczas. Aplikacja została wzbogacona o kilka nowinek, które tym razem wpływają nie tyle na wygląd, co na funkcjonalność. Najważniejsze zaś jest to, że kilka z nich naprawdę może się przydać na co dzień.

Jedną z mniejszych, ale i tak istotnych nowości jest (zapowiadana już w serwisie dobreprogramy.pl) zmiana zakładki "Biblioteka" w "Ty". To jedna sekcja, w której znajduje się wszystko, co nas dotyczy. Od naszego konta i kanału, przez historię i filmy zapisane "do obejrzenia", po playlisty i klipy. Mała rzecz, a cieszy.

Normalizacja głośności w YouTube

Zdecydowanie najciekawszą nowinką jest jednak normalizacja głośności. Długo przyszło nam na to czekać, ale YouTube nareszcie sam zadba o to, by głośność odtwarzanych materiałów wideo była w miarę stała. Właściciele serwisu obiecują koniec z irytującymi różnicami w głośności (pozostaje mieć tylko nadzieję, że będzie to także dotyczyć reklam). Opcję tę znajdziesz w menu "Ustawienia dodatkowe".

Normalizacja głośności w YouTube
Normalizacja głośności w YouTube© YouTube

Łatwiej znajdziesz to, czego szukasz

Kolejną ciekawostką jest wygodniejsze przyspieszanie. Tak jak podwójne kliknięcie przesuwa wideo o 10 sekund, tak przytrzymanie palca na ekranie spowoduje aktywację ustawienia "prędkość odtwarzania: 2x" aż do momentu oderwania palca. Działa to także na komputerach – wystarczy przytrzymać lewy przycisk myszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ułatwione zostało także wyszukiwanie interesujących fragmentów nagrania. Podczas przesuwania palcem po pasku postępu zobaczymy teraz większe miniatury. Dodatkowo problemem nie będzie już zmiana zdania i powrót do miejsca, od którego się zaczęło. Wystarczy wrócić mniej więcej w ten fragment, a sygnał wibracyjny poinformuje nas, że możemy zabrać palec i kontynuować oglądanie.

Koniec z przypadkowymi kliknięciami

Ostatnią, choć wcale nie najmniej ciekawą nowością, jest "ekran blokady" (chociaż lepszą nazwą byłaby chyba "blokada ekranu"). Chodzi o to, że możliwe jest zablokowanie ekranu w taki sposób, by uniemożliwić przypadkowe kliknięcia. Aby z niego skorzystać należy wybrać ikonkę ustawień, a w wyświetlonym menu wybrać "ekran blokady". Aby odblokować, wystarczy dotknąć ekran i wcisnąć wyświetlony przycisk.

Nowości w YouTube
Nowości w YouTube© dobreprogramy.pl

Wszystkie te nowości trafiają już do użytkowników aktualnej wersji mobilnej aplikacji YouTube, jak i na komputerach.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)