Jedziesz na wakacje? Oto aplikacje, które znajdą najtańsze paliwo po drodze

Wybraliśmy aplikacje, które znajdą najtańsze paliwo w okolicy, depositphotos
Wybraliśmy aplikacje, które znajdą najtańsze paliwo w okolicy, depositphotos

11.07.2018 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dalszy wyjazd samochodem najpewniej będzie wiązał się z koniecznością skręcenia na stację paliw. Warto więc wybrać stację, która oferuje atrakcyjne ceny i wysoką jakość obsługi. Pomocne mogą okazać się aplikacje, które nie tylko wskażą lokalizacje najbliższych stacji, ale również zapewnią informacje o cenach paliw.

Waze

Aplikacja została przejęta przez Google w 2013 roku. Wciąż jest rozwijana i otrzymuje nowe funkcje, a co ważne, cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników i coraz większą popularnością. Warto podkreślić, że ma wielu użytkowników także poza granicami Polski, więc również w innych krajach możliwe będzie sprawdzenie cen benzyny. Dodatkowo aplikacja służy do informowania innych użytkowników o wypadkach, policji czy problemach z przejazdem na drogach.

Obraz

W celu znalezienia stacji paliw należy kliknąć na pasek wpisywania adresu. Następnie wybieramy opcję Stacje paliw i po chwili otrzymujemy ceny na najbliższych stacjach. Możemy skorzystać z widoku mapy, a także z podania cen na liście. Możliwe jest włączenie nawigacji do konkretnej stacji. Z pewnością do zalet należy zaliczyć sporą bazę danych, chociaż w mniejszych miejscowościach i na mniej popularnych stacjach, ceny paliw mogą nie być aktualne. Zdarza się, że ostatnia aktualizacja cen miała miejsce 100-200 dni temu. W większych miastach jest już znacznie lepiej, zdarzają się naprawdę regularne aktualizacje.

Waze dostępny jest na Androida i iOS-a.

Fuelio

Aplikacja należy do twórców nawigacji Sygic, która to spotkała się z dobrymi ocenami użytkowników. Umożliwia ona prowadzenie dziennika tankowań, a także dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem pojazdu. Dzięki zapisywaniu informacji o poprzednich tankowaniach, które należy wprowadzać ręcznie, można lepiej śledzić zmianę cen na konkretnej stacji. Dostępny jest także prosty kalkulator, który umożliwia obliczenie przybliżonych kosztów trasy.

Obraz

Na ekranie głównym dostępny jest widżet, który podaje ceny paliw w najbliższej okolicy. Użytkownik może zdecydować, jak duży ma być okrąg wyszukiwania (maksymalnie tylko 20 km) oraz jaki typ paliwa ma być sprawdzany. Ponadto stacje można przeglądać na mapie. Warto jednak wiedzieć, że w mniejszych miejscowościach cena paliwa nie zawsze jest wprowadzona lub jest nieaktualna. Sama baza stacji jest duża, a aktualizacje cen w wielu stacjach przeprowadzane są dość regularnie.

Fuelio znajdziemy w wersji tylko na Androida.

Tankuj24

Trzecia opisywana aplikacja posiada niższą liczbę zapisanych stacji w bazie niż pozostałe, ale oferuje inną zaletę. Umożliwia bowiem uzyskanie zniżek na paliwo – od kilku do kilkunastu groszy na litrze. Twórcy chwalą się, że już 100 stacji współpracuje z Tankuj24. W celu uzyskania niższych cen paliwa, należy wcześniej zamówić paliwo na konkretnej stacji i zatwierdzić odbiór. Płatność odbywa się z wykorzystaniem PayU i wcześniej dodanej karty płatniczej.

Obraz

Aplikacja automatycznie pokazuje najbliższe stacje, które współpracują z usługą. Obok zwykłej ceny paliwa, podawana jest cena po zastosowaniu zniżki. Stacje można przeglądać na mapie lub na liście. W ustawieniach użytkownik zdecyduje także o domyślnym typie paliwie – to jego ceny będą wyświetlane na ekranie głównym w aplikacji.

Z Tankuj24 mogą korzystać użytkownicy Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)