Już w lipcu porozmawiamy z Cortaną na Androidzie

Już w lipcu porozmawiamy z Cortaną na Androidzie

Już w lipcu porozmawiamy z Cortaną na Androidzie
17.06.2015 11:59, aktualizacja: 17.06.2015 13:30

Asystentka głosowa Cortana nie będzie ograniczona wyłącznie do produktów Microsoftu. Pojawi się również na urządzeniach działających pod kontrolą Androida i to już niebawem, wersja testowa zostanie udostępniona już w następnym miesiącu.

Obecnie Cortana dostępna jest dla użytkowników smartfonów z Windows Phone, ale Microsoft wprowadza ją do kolejnych swoich produktów. Pod koniec lipca pojawi się na komputerach wraz z Windows 10. Natomiast nadchodząca duża aktualizacja dla Xboksa One, przyniesie Cortanę również na konsolę nowej generacji.

350137895287547841

Firma z Redmond nie zamierza ograniczać się wyłącznie do własnego podwórka. Asystentka głosowa pojawi się na Androidzie stając się alternatywą dla Google Now. Microsoft poinformował, że wersja testowa zostanie opublikowana już w lipcu. Cortana na zielonym robociku będzie współpracowała z wersją dostępną dla Windows Phone, Windows 10 i Xboksa One. Przykładowo jeśli na telefonie każemy jej przypomnieć nam o wyprowadzeniu psa o godzinie 19, to grając wieczorem na Xboksie One dostaniemy odpowiednie powiadomienie. Identycznie będzie wyglądało w przypadku komputera.

Dla użytkownika Windows 10 i/lub Xboksa One Cortana na Androidzie mogłaby być lepszym wyborem od Google Now. Zwłaszcza, że synchronizacja pomiędzy poszczególnymi wersjami ma działać naprawdę dobrze. Jednak w przypadku asystentki głosowej Microsoftu pojawia się problem z dostępnością. Przykładowo w Polsce możemy o Cortanie pomarzyć, a sam Microsoft zbytnio się nie śpieszy z wprowadzeniem tej usługi na inne rynki. W związku z tym Google Now w wielu krajach nadal pozostanie bezkonkurencyjne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)