Już w lipcu porozmawiamy z Cortaną na Androidzie

Już w lipcu porozmawiamy z Cortaną na Androidzie

17.06.2015 11:59, aktual.: 17.06.2015 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asystentka głosowa Cortana nie będzie ograniczona wyłącznie do produktów Microsoftu. Pojawi się również na urządzeniach działających pod kontrolą Androida i to już niebawem, wersja testowa zostanie udostępniona już w następnym miesiącu.

Obecnie Cortana dostępna jest dla użytkowników smartfonów z Windows Phone, ale Microsoft wprowadza ją do kolejnych swoich produktów. Pod koniec lipca pojawi się na komputerach wraz z Windows 10. Natomiast nadchodząca duża aktualizacja dla Xboksa One, przyniesie Cortanę również na konsolę nowej generacji.

Obraz

Firma z Redmond nie zamierza ograniczać się wyłącznie do własnego podwórka. Asystentka głosowa pojawi się na Androidzie stając się alternatywą dla Google Now. Microsoft poinformował, że wersja testowa zostanie opublikowana już w lipcu. Cortana na zielonym robociku będzie współpracowała z wersją dostępną dla Windows Phone, Windows 10 i Xboksa One. Przykładowo jeśli na telefonie każemy jej przypomnieć nam o wyprowadzeniu psa o godzinie 19, to grając wieczorem na Xboksie One dostaniemy odpowiednie powiadomienie. Identycznie będzie wyglądało w przypadku komputera.

Dla użytkownika Windows 10 i/lub Xboksa One Cortana na Androidzie mogłaby być lepszym wyborem od Google Now. Zwłaszcza, że synchronizacja pomiędzy poszczególnymi wersjami ma działać naprawdę dobrze. Jednak w przypadku asystentki głosowej Microsoftu pojawia się problem z dostępnością. Przykładowo w Polsce możemy o Cortanie pomarzyć, a sam Microsoft zbytnio się nie śpieszy z wprowadzeniem tej usługi na inne rynki. W związku z tym Google Now w wielu krajach nadal pozostanie bezkonkurencyjne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)