Klawiatura Gboard na iOS‑a z funkcją dyktowania i niespodzianką dla Polaków

Klawiatura Gboard na iOS-a z funkcją dyktowania i niespodzianką dla Polaków

23.02.2017 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stworzona przez Google klawiatura Gboard zadebiutowała na urządzeniach z iOS, dopiero potem pojawiła się również w Google Play. Dziś dużą aktualizację, przynoszącą wartą uwagi paczkę funkcji, w tym dyktowanie głosowe, otrzymała właśnie edycja na mobilne urządzenia Apple. Ze względu na jedną nowość, nową wersją powinni zainteresować się przede wszystkim polscy użytkownicy.

Najnowsza wersja została oznaczona numerem 1.3.0 i jak najbardziej godna jest uwagi. Najważniejszym wprowadzonym elementem jest przed chwilą wspomniane dyktowanie tekstu. Pisanie głosowe dostępne jest bezpośrednio w Gboard i by z niego skorzystać, wystarczy nacisnąć przycisk mikrofonu. Rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim, gdy nie możemy komfortowo pisać na wirtualnych klawiszach.

Drugą, równie ważną nowością dla mieszkańców Polski jest dodanie wsparcie dla języka polskiego. Dotyczy to również nowej funkcji dyktowania wiadomości. Nowa wersja wprowadza także wsparcie dla wszystkich nowych emoji dodanych w iOS 10, a także otrzymała Google Doodles.

Ostatnia wspominana funkcja może na początku wydawać się niepotrzebna, ale jak podaje samo Google, dzięki niej zyskami szybki dostęp do informacji o ważnych świętach, rocznicach czy aktualnych wydarzeniach. Jeśli pojawi się nowe Google Doodles, to przycisk G znajdujący się nad wirtualnymi klawiszami, poinformuje nas odpowiednią animacją. Po jego naciśnięciu, bezpośrednio z poziomu klawiatury, zyskamy dostęp do informacji związanych z Google Doodles.

Najnowszą wersję klawiatury Gboard na iOS znajdziecie w naszej bazie. Jeśli natomiast korzystacie z Androida, to powinniście sięgnąć po wersję skierowaną na mobilny system Google.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)