Kobiety grają coraz więcej, głównie na urządzeniach przenośnych

Kobiety grają coraz więcej, głównie na urządzeniach przenośnych

03.10.2012 10:08, aktualizacja: 04.10.2012 08:49

Może i granie na konsolach oraz komputerach to rozrywka raczej typowo męska, ale za to zabawa na urządzeniach przenośnych typu telefony komórkowe czy tablety to już okazuje się domena kobiet — tak wynika z danych zgromadzonych przez amerykańskie EEDAR, największą na świecie firmę specjalizującą się w badaniu tej gałęzi rynku. „Rozrywkowe dziewczyny” stanowią 60 procent ogólnej puli osób zabijających czas gdzieś „w biegu”.

Obraz

Z ankiety przeprowadzonej w USA pośród 2,491 kobiet w wieku od 15 do 64 lat wynika także, że przeciętnie 6 na 10 z nich oddaje się ponadto słodkiemu zapomnieniu w szeroko pojmowanych grach społecznościowych. Co ciekawe, sformułowanie „pani domu” nie jest przesadzone, bowiem w aktywny sposób wpływają one na to, jak i w co grają inni. Lubią bawić się także wspólnie z całą rodziną, chociażby to było tylko na Facebooku.

Wnioski dla czerpiących spore zyski z gier jest prosty — piękniejsza część populacji staje się coraz ważniejszym klientem, który potrafi też kogoś nakłonić do zakupu danego produktu. I to nie tylko w ramach rozrywki przenośnej. Według Entertainment Software Association obecnie już blisko połowa grających w ogóle to kobiety.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)