Koniec Kreatora Map Google. Nie zobaczymy już robota bezczeszczącego logo Apple?

Strona głównaKoniec Kreatora Map Google. Nie zobaczymy już robota bezczeszczącego logo Apple?
09.11.2016 11:35
Koniec Kreatora Map Google. Nie zobaczymy już robota bezczeszczącego logo Apple?
bEapPPTq

Narzędzie online pozwalające edytować Mapy Google – Kreator Map Google zostanie zamknięte. Google ogłosiło, że trafi na emeryturę w marcu 2017 roku. Jednak w przyszłości wybrane funkcje Kreatora zostaną zintegrowane z mapami.

bEapPPSJ

Dzięki Kreatorowi mogliśmy wzbogać Mapy Google o informacje z naszej okolicy. Jednym z głównym celów było zabranie danych o oddalonych od miast okolicach, które nie posiadały dokładnych map dróg czy naniesionych wybranych miejsc. Projekt ruszył w 2008 roku, dając dostęp do narzędzi każdemu zainteresowanemu, co przyczyniło się do zwiększenia dokładności map. Nie obyło się bez problemów, jednym z najsłynniejszych był naniesiony na mapę rysunek robota pokazującego swój stosunek do Apple.

Kreator Map Google jeszcze jest dostępny.
Kreator Map Google jeszcze jest dostępny.

Google oficjalnie ogłosiło, że po dziewięciu latach, Kreator Map jako samodzielna usługa zostanie zamknięty. Jego funkcjonalność ma zostać przeniesiona do samych map, a dokładniej ma być udostępniona Lokalnym przewodnikom. Przypominamy, że Lokalni przewodnicy, to usługa pozwalająca wzbogacać Mapy Google o opinie i zdjęcia danej lokalizacji. Za dodawanie nowych elementów jesteśmy nagradzani, między innymi pierwszeństwem w dostępie do nowych funkcji.

bEapPPSL

Lokalni przewodnicy byli jakby namiastką osób korzystających z Kreatora Map. Ma to się zmienić, bowiem wraz z usunięciem Kreatora, wybrane jego możliwości będę udostępniane Lokalnym przewodnikom. Nie wiemy, czy Google uda się do marca 2017 roku przenieść wszystkie opcje, ale jeśli nawet wówczas dostaniemy zubożone funkcje, to firma obiecuje, że nowości będą wprowadzane także po marcu 2017 roku.

Prawdopodobnie najsłynniejsze użycie Kreatora Map Google.
Prawdopodobnie najsłynniejsze użycie Kreatora Map Google.

Zamknięcie Kreatora Map jest sensownym posunięciem. Google obecnie utrzymywało dwie podobne usługi – Kreator i Lokalni przewodnicy, co mogło wzbudzać pewne zamieszanie. Dzięki połączeniu osoby zaangażowane w ulepszanie Map Google, dostaną wszystkie narzędzia w jednym miejscu, a dodatkowo będą mogły zdobyć więcej punktów w ramach usługi Lokalni przewodnicy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEapPPTH