Koronawirus w Walii. Wyciekły dane dotyczące ponad 18 tys. zarażonych osób

Koronawirus w Walii. Agencja rządowa poinformowała o wycieku danych ponad 18 tys. zarażonych osób
Koronawirus w Walii. Agencja rządowa poinformowała o wycieku danych ponad 18 tys. zarażonych osób

15.09.2020 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dane osobowe dotyczące 18 105 mieszkańców Walii zarażonych koronawirusem zostały omyłkowo umieszczone na stronie internetowej Public Health Wales i były tam dostępne przez 20 godzin - poinformowała w poniedziałek 14 września tamtejsza agencja rządowa Public Health Wales.

Agencja przekazała w specjalnym oświadczeniu, że nie ma dowodów na to, że dane zostały wykorzystane w niewłaściwy sposób. Jednocześnie poinformowano, że wszczęto już dochodzenie w sprawie, a także podjęto specjalne kroki mające na celu niedopuszczenie do podobnych sytuacji w przyszłości.

Wyciek danych osobowych Walijczyków chorych na COVID-19 nastąpił 30 sierpnia po południu. Informacje były dostępne dla każdego na stronie Public Health Wales i zostały usunięte dopiero 31 sierpnia nad ranem. Według agencji, nieznani użytkownicy przejrzeli je przez ten czas 56 razy.

W komunikacie poinformowano, że w większości przypadków (16 179) dane dotyczyły inicjałów, dat urodzenia, płci oraz obszaru geograficznego. Zdaniem agencji, ryzyko zidentyfikowania osób na podstawie tych informacji było niezwykle niskie.

Przedstawiciele Public Health Wale przyznali, że zdają sobie sprawę z obaw i niepokoju mieszkańców Walii, wyrażając jednocześnie głęboki żal, że nie udało im się uchronić poufnych danych. Dotyczyły one wszystkich obywateli kraju, którzy uzyskali pozytywny wynik na COVID-19 pomiędzy 27 lutego a 30 sierpnia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)