Lepiej nie instaluj Windows 10 na niewspieranym smartfonie

Lepiej nie instaluj Windows 10 na niewspieranym smartfonie15.09.2015 15:17
Lepiej nie instaluj Windows 10 na niewspieranym smartfonie

Microsoft dziś w nocy udostępnił nową kompilację testowej wersji Windows 10 Mobile. Dostępna jest ona dla wybranych modeli, na liście przeważają głównie Lumie. Okazuje się, że przez błąd na testową wersję mogą przesiąść się także użytkownicy niewspieranych smartfonów.

Premiera nowej kompilacji oznaczonej numerkiem 10536 miała odbyć się w zeszły piątek. Ze względu na liczbę błędów Microsoft postanowił przesunąć wydanie testowego Windows 10 Mobile na ten tydzień. Dzięki dodatkowym dniom programiści mieli usunąć błędy, która znacząco wpływały na komfort pracy z systemem. Okazuje się, że nie wszystko udało się wyeliminować.

350142636461680577

Nową kompilację mogą zainstalować także posiadacze niewspieranych jeszcze smartfonów. Nie jest to jednak zamierzone, Gabriel Aul na swoim oficjalnym koncie na Twitterze poinformował, że wynika to z błędu. Dokładnie winny jest mechanizm, którego zadaniem jest weryfikacja smartfonu. Mechanizm przepuszcza także nieobsługiwane modele. Niestety, posiadacze tych niewspieranych smartfonów nie mają powodów do zadowolenia. Microsoft odradza aktualizację, prawdopodobnie po zainstalowaniu Windows 10 Mobile smartfon przestanie działać. Na szczęście nie zostanie on uszkodzony i będziemy mogli powrócić do starszej wersji systemu.

Nie są to pierwsze problemy związane z aktualizacją do Windows 10 Mobile. Chociażby wydana dziś w nocy kompilacja 10536 była dostępna już w poprzednim tygodniu i mimo jej wstrzymania, część użytkowników zaktualizowała swoje smartfony. Teraz w celu zainstalowania aktualizacji muszą oni powrócić do Windows Phone 8.1 i dopiero będą mogli zainstalować najnowszą kompilację.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)