Mapy Google będą informować o fotoradarach. Testy już ruszyły

Mapy Google będą informować o fotoradarach. Testy już ruszyły

Mapy Google będą ostrzegać przed fotoradarami
Mapy Google będą ostrzegać przed fotoradarami
16.01.2019 14:38, aktualizacja: 21.01.2019 21:13

Mapy Google okazały się dobrą, darmową nawigacją dla wielu kierowców, ale wciąż mają spore braki. Mimo że mają tego samego właściciela co Waze, brakuje w nich ostrzegania przed zagrożeniami na drodze. Niebawem powinno się to zmienić – pierwsi użytkownicy widzą już ostrzeżenia przed fotoradarami w aplikacji mobilnej.

Mapy Google rozwijają się w kierunku cenionym przez użytkowników Waze. W listopadzie do Map Google'a trafiła testowa wersja narzędzia do informowania o zagrożeniach i kontrolach prędkości. Otrzymała je niewielka grupa użytkowników. Dotychczas jednak mogli jedynie zgłaszać te informacje, ale nie były nigdzie widoczne.

  • Ajay Joyson / Androidpolice
  • Ajay Joyson / Androidpolice
[1/2] Ajay Joyson / Androidpolice

Niektórzy użytkownicy mogą już zobaczyć te ostrzeżenia na drodze. Jeden z użytkowników z Wielkiej Brytanii udostępnił zrzuty ekranu z Map Google z ostrzeżeniami o kontrolach prędkości. Ajay Joyson pokazuje ostrzeżenia o fotoradarach na trasie w okolicy Birmingham.

Ajay twierdzi też, że podczas jazdy Mapy Google informują głosowo, jeśli zbliżamy się do miejsca z kontrolą prędkości. Jeden z czytelników 9to5Google dodał, że w aplikacji brak ustawień pozwalających ustalić, z jakim wyprzedzeniem syntezator mowy poinformuje nas o zbliżającym się fotoradarze.

Na razie nie możemy potwierdzić, że ostrzeżenia są wprowadzane. Nawet przeglądając tę samą okolicę, nie widzimy oznaczeń fotoradarów. Prawdopodobnie zostały włączone dla wybranej grupy użytkowników po stronie serwera.

Aktualizacja

Co ciekawe, inna grupa użytkowników widzi ostrzeżenia przed wypadkami. Poinformował o tym Soc5 w komentarzu pod artykułem.

Obraz

Na potwierdzenie swoich słów Soc5 udostępnił nam także zrzut ekranu z ostrzeżeniem o wypadku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)