Mapy Google i bieżąca prędkość na ekranie nawigacji [Aktualizacja]

Mapy Google i bieżąca prędkość na ekranie nawigacji [Aktualizacja]

Na Mapach Google pojawiają się kolejne informacje
Na Mapach Google pojawiają się kolejne informacje
Oskar Ziomek
06.06.2019 11:12, aktualizacja: 07.06.2019 10:25

Mapy Google otrzymują kolejną przydatną funkcję – wskaźnik bieżącej prędkości na ekranie nawigacji, który znany jest choćby użytkownikom Waze'a. Obok informacji o fotoradarach, jest to kolejna zmiana w ostatnich dniach, dzięki której Mapy stają się coraz bardziej kompletną propozycją dla kierowców.

Jak wynika z informacji dostarczanych przez Android Police, prędkościomierz jest już dostępny między innym dla części użytkowników w Polsce. Niestety, w redakcji na razie nie udało nam się tego potwierdzić, ale może to być konsekwencją powolnego wdrażania nowej funkcji do smartfonów. Niektórzy sugerują, że informacje o bieżącej prędkości są dostępne jedynie w testowej wersji aplikacji.

Użytkownicy Map Google, u których wskaźnik jest już widoczny na mapie zwracają uwagę, że nie wymaga to wcześniejszej zmiany ustawień. Informacja o bieżącej prędkości pojazdu po prostu w pewnym momencie pojawiła się nad belką z informacjami o zaplanowanej trasie.

Chociaż zagraniczne media wyraźnie sugerują, że wskaźnik bieżącej prędkości trafia do użytkowników na wielu nowych rynkach, w tym w Polsce, o stanowisko w tej sprawie zwróciliśmy się do Biura Prasowego Google. Niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana, gdy tylko otrzymamy odpowiedzi na nasze pytania.

Na informacje o ograniczeniach trzeba zaczekać

Należy zaznaczyć, że w tym przypadku mowa jest wyłącznie o informacji o bieżącej prędkości, a nie zestawieniu jej z obowiązującym na danej drodze ograniczeniem.

Wcześniej pojawiły się co prawda doniesienia sugerujące, że informacje o ograniczeniach również trafiają do Map Google, jednak producent szybko sprostował plotkę zaznaczając, że na razie nie ma w planach rozszerzenia dostępności tej funkcji. Więcej przeczytacie w odrębnej publikacji.Mapy Google możecie pobrać z naszego katalogu aplikacji. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Aktualizacja – 07 czerwca, godz. 10:10

Niestety, podobnie jak w przypadku informacji o ograniczeniach prędkości, Biuro Prasowe Google nie potwierdza wprowadzenia wskaźnika bieżącej prędkości na Mapach Google w Polsce. Można więc tylko przypuszczać, że niektórzy użytkownicy – jeśli mają dostęp do tej funkcji – korzystają z niej wyłącznie w ramach testów i są to tylko pojedyncze przypadki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)