Mapy Google mogą dostać najlepszą funkcję aplikacji Waze – nowość już w testach

Aplikacja Waze z depositphotos
Aplikacja Waze z depositphotos

29.06.2018 17:00, aktual.: 01.07.2018 17:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno Mapy Google otrzymały dużą aktualizację, która odświeżyła interfejs i sprawiła, że aplikacja stała się lepszym… przewodnikiem kulinarnym. W kolejnej wersji Google skupi się natomiast na kierowcach, którzy otrzymają długo wyczekiwaną funkcję.

Wśród najpopularniejszych aplikacji wybieranych przez kierowców z pewnością znajduje się Waze. Pozwala ona na raportowanie o sytuacjach na drodze, w tym policji czy wypadkach. Baza informacji budowana jest przez społeczność, która stara się na bieżąco informować pozostałych użytkowników o ewentualnych utrudnieniach.

Jak informuje The Verge, jedna z najlepszych funkcji Waze trafi niebawem do Map Google. Wybrani użytkownicy zauważyli już możliwość zgłaszania incydentów na drodze. Funkcja pozwala poinformować innych użytkowników nawigacji, że na wybranej trasie doszło do wypadku lub o zamknięciu drogi z innego powodu. Wówczas pozostałe osoby będą mogły wcześniej obrać inną trasę i ominąć korek.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Co ciekawe, aplikacja Waze jest rozwijana właśnie przez Google. Mimo wprowadzenia nowej funkcji do Map Google, firma nie zamierza jednak scalić obu aplikacji, przynajmniej obecnie. Mapy otrzymują tylko wybraną część funkcji i w założeniach nie mają być konkurencją dla Waze.

Funkcja jest obecnie testowana na małej grupie użytkowników. Jeśli testy zakończą się powodzeniem, to możliwe, że w już następnej aktualizacji wszyscy będą mogli korzystać z nowej opcji. Obecną wersję Map Google znajdziecie w naszym katalogu – aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)