Mapy Google na Androida dostaną nową funkcję. Samochodziki zamiast niebieskiej strzałki

Mapy Google na Androida dostaną nową funkcję. Samochodziki zamiast niebieskiej strzałki

Mapy Google na Androida mogą dostać nową funkcję, depositphotos
Mapy Google na Androida mogą dostać nową funkcję, depositphotos
09.08.2018 15:30

Użytkownicy iPhone’ów, którzy korzystają z aplikacji Mapy Google, podczas nawigacji mogą wybrać jedną z kilku ikonek, która będzie reprezentować ich aktualną lokalizację. Funkcja, umożliwiająca pewną personalizację nawigacji, trafi niebawem także dla osób posiadających smartfon z Androidem.

Nowość została zauważona przez serwis 9To5Google. W plikach aplikacji zostały odkryte nowe linijki kodu, które sugerują, że Google pracuje nad wprowadzeniem nowości do Map Google. W końcu niebieską ikonkę w nawigacji będzie można spersonalizować. Użytkownik będzie mógł ją zastąpić jedną z grafik przedstawiającą samochód.

Mapy Google w wersji na iOS-a.
Mapy Google w wersji na iOS-a.

W aplikacji na iOS-a dostępne są trzy modele samochodów – zwykły sedan, pick-up i większe auto, które kojarzy się z rodzinnym SUV-em. Wpisy, które sugerują dodanie tej samej funkcji na Androidzie, znalazły się w aplikacji w wersji 9.84.

Wciąż jednak nie można korzystać z opisywanej nowości. Jednak pojawienie się nowych linijek w kodzie, a także dostępność na iPhone’ach, można uznać za wiarygodny dowód, że funkcja już niebawem zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Map Google.

Kolejną odkrytą nowością jest grupowe planowanie. Za pomocą łapki w górę lub łapki w dół można oddać głos na wybraną wcześniej lokalizację. Użytkownik tworzy listę miejsc, np. restauracji w okolicy, a następnie udostępnia ją wybranym osobom, które mogą wybrać najlepsze miejsce.

Mapy Google w wersji na smartfony mogą cieszyć się szybkim rozwojem. Google naprawdę dba o jedną z najpopularniejszych aplikacji. Przydatną nowością jest dostarczanie informacji o poziomie naładowania akumulatora w smartfonie. Stan akumulatora możemy udostępnić wybranym znajomym. Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem funkcji znanej z aplikacji Waze. Użytkownicy będą mogli stworzyć społeczność, która będzie przekazywać sobie komunikaty o ewentualnych utrudnieniach na drodze.

Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie w naszym katalogu. Mapy Google dostępne są na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)