Mapy Google na Androida dostaną nową funkcję. Samochodziki zamiast niebieskiej strzałki

Mapy Google na Androida dostaną nową funkcję. Samochodziki zamiast niebieskiej strzałki09.08.2018 15:30
Mapy Google na Androida mogą dostać nową funkcję, depositphotos
Mapy Google na Androida mogą dostać nową funkcję, depositphotos

Użytkownicy iPhone’ów, którzy korzystają z aplikacji Mapy Google, podczas nawigacji mogą wybrać jedną z kilku ikonek, która będzie reprezentować ich aktualną lokalizację. Funkcja, umożliwiająca pewną personalizację nawigacji, trafi niebawem także dla osób posiadających smartfon z Androidem.

Nowość została zauważona przez serwis 9To5Google. W plikach aplikacji zostały odkryte nowe linijki kodu, które sugerują, że Google pracuje nad wprowadzeniem nowości do Map Google. W końcu niebieską ikonkę w nawigacji będzie można spersonalizować. Użytkownik będzie mógł ją zastąpić jedną z grafik przedstawiającą samochód.

Mapy Google w wersji na iOS-a.
Mapy Google w wersji na iOS-a.

W aplikacji na iOS-a dostępne są trzy modele samochodów – zwykły sedan, pick-up i większe auto, które kojarzy się z rodzinnym SUV-em. Wpisy, które sugerują dodanie tej samej funkcji na Androidzie, znalazły się w aplikacji w wersji 9.84.

Wciąż jednak nie można korzystać z opisywanej nowości. Jednak pojawienie się nowych linijek w kodzie, a także dostępność na iPhone’ach, można uznać za wiarygodny dowód, że funkcja już niebawem zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Map Google.

Kolejną odkrytą nowością jest grupowe planowanie. Za pomocą łapki w górę lub łapki w dół można oddać głos na wybraną wcześniej lokalizację. Użytkownik tworzy listę miejsc, np. restauracji w okolicy, a następnie udostępnia ją wybranym osobom, które mogą wybrać najlepsze miejsce.

Mapy Google w wersji na smartfony mogą cieszyć się szybkim rozwojem. Google naprawdę dba o jedną z najpopularniejszych aplikacji. Przydatną nowością jest dostarczanie informacji o poziomie naładowania akumulatora w smartfonie. Stan akumulatora możemy udostępnić wybranym znajomym. Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem funkcji znanej z aplikacji Waze. Użytkownicy będą mogli stworzyć społeczność, która będzie przekazywać sobie komunikaty o ewentualnych utrudnieniach na drodze.

Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie w naszym katalogu. Mapy Google dostępne są na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)