Mapy Google na Androida pokażą miejsca zamieszkania naszych znajomych

Mapy Google na Androida pokażą miejsca zamieszkania naszych znajomych

Mapy Google na Androida pokażą miejsca zamieszkania naszych znajomych
28.04.2016 18:28

Google dość często wydaje aktualizacje do swoich aplikacji na Androidzie. Głównie usuwają one znalezione błędy. Nowa wersja Map na Androida przynosi jednak spory zastrzyk nowości. Najważniejsza aktualizacja to chociażby wyświetlanie na mapie adresów naszych znajomych czy wygodniejszy sposób na dodawanie nowych zdjęć.

Do tej pory w aplikacji Mapy mogliśmy zaznaczać adres naszego domu czy pracy. Pozwalało to na znacznie szybsze odnalezienie i wyznaczenie trasy do miejsca zamieszkania. Do Google wpływało jednak sporo uwag, że aplikacja nie pozwala na równie proste wyznaczenie trasy do domu znajomego. Nowa wersja wprowadza w końcu zmiany.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Nie musimy już ręcznie wpisywać adresów, zostaną one automatycznie pobrane z naszych kontaktów i naniesione na mapę. Wystarczy tylko wybrać interesującego nas znajomego.

Drugą, większą nowością jest łatwiejsze dodawanie zdjęć. Przechodząc do opcji pozwalającej na przeglądanie zdjęć z konkretnego miejsca, wyświetla się funkcja umożliwiająca wgranie własnych zdjęć z konkretnego miejsca. Wygląda jakby została wyciągnięta z portalu społecznościowego, jesteśmy wręcz zachęcaniu do dodawania zdjęć.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

W ustawieniach znajdziemy opcję włączenia powiadomień. Będziemy mogli teraz dostawać powiadomienia o wstrzymanym ruchu na danej ulicy, korkach, zmianach w ruchu czy także dostaniemy sugestie, że warto wrzucić zdjęcia danego miejsca na serwery Google.

Nowa wersja, oznaczona numerkiem 9.25.1, to także mniejsze poprawki. Wpływają one przede wszystkim na stabilność pracy i eliminują wykryte błędy. Aplikację znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)