Mapy Google poinformują znajomych, że rozładował ci się smartfon

Mapy Google poinformują znajomych, że rozładował ci się smartfon

Mapy Google poinformują znajomych, że rozładował ci się smartfon
12.02.2018 16:19

Niecały rok temu w Mapach Google wprowadzona została przydatna funkcja – możliwość udostępnienia wybranym osobom aktualnej lokalizacji. Niebawem ma się także pojawić możliwość podzielenia się informacją o poziomie naładowania smartfonu. Na pierwszy rzut oka może ona wydać się bezużyteczna, ale my widzimy dla niej zastosowanie.

Jak donosi Android Police, w testowej wersji Map Google (beta 9.71), pojawił się kod, który umożliwi przekazywanie informacji o poziomie naładowania akumulatora. Możliwość podania statusu baterii pojawi się przy funkcji udostępniania aktualnej lokalizacji. Obecne dane wskazują, że komunikat będzie pokazywał poziom baterii w procentach, podając przedział np. od 50 do 75 procent. Dodatkowo pojawi się informacja, czy smartfon jest właśnie ładowany czy nie.

Udostępnienie poziomu naładowania wciąż nie jest dostępne. Źródło: Android Police
Udostępnienie poziomu naładowania wciąż nie jest dostępne. Źródło: Android Police

Dzięki możliwości udostępnienia statusu akumulatora, znajomy będzie mógł poinformować, że niebawem jego smartfon się rozładuje. Wówczas będzie wiadomo, że stracony sygnał i brak widoczności udostępnionej lokalizacji wynika z poziomu zbyt niskiego naładowania. Kontakt nie będzie możliwy, ale znana będzie lokalizacja z momentu tuż przed wyłączeniem się telefonu.

Nowa wersja beta otrzymała także inne nowości. Użytkownik będzie zachęcany do tworzenia skrótów do najczęściej używanych stacji i przystanków. Umożliwi to dostarczenie bardziej spersonalizowanych danych dotyczących transportu publicznego. Kolejna nowa funkcja spodoba się osobom, które podróżują pociągami. Mają bowiem pojawić się komunikaty informujące, że jesteśmy już blisko stacji docelowej.

Oczywiście nie ma gwarancji, że po zakończeniu testów rzeczone nowości trafią do wydania stabilnego. Wciąż są one we wczesnej fazie rozwoju i na ich ewentualne wprowadzenie do stabilnego wydania może trochę potrwać. Mapy Google pobierzecie z naszej bazy oprogramowania – Android lub iOS. Z kolei do testerów wersji beta można dołączyć w Google Play.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)