Mapy Google pokażą, gdzie wypożyczyć rower miejski. Nowość działa w Warszawie

Mapy Google pokazują, gdzie wypożyczyć rowery w Warszawie
Mapy Google pokazują, gdzie wypożyczyć rowery w Warszawie
Oskar Ziomek

17.07.2019 12:06, aktual.: 17.07.2019 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google otrzymują kolejną przydatną funkcję. Tym razem ucieszy ona tych, którzy lubią wypożyczać rowery miejskie. Na mapę trafiają bowiem informacje o punktach wypożyczania wraz z informacją o liczbie dostępnych rowerów. Nowość wprowadzana jest w 24 miastach w 16 krajach i tym razem nie zabrakło wśród nich Polski.

W Polsce informacje o rowerach miejskich będą na początku dostępne tylko w Warszawie. Za granicą natomiast między innymi w Barcelonie, Berlinie, Budapeszcie, Londynie, Madrycie i Wiedniu. Już teraz zapowiadane jest jednak rozszerzanie usługi o kolejne miasta, więc w przyszłości informacji na mapie będzie jeszcze więcej.

  • Punkty Veturilo w Warszawie.
  • Wśród informacji znajduje się m.in. licznik pojazdów.
[1/2] Punkty Veturilo w Warszawie.

Aby sprawdzić, jak system działa w Polsce, wystarczy wpisać w wyszukiwarce w Mapach na smartfonie słowo Veturilo, czyli nazwę warszawskiego systemu wypożyczalni miejskich. Na mapie pokażą się wszystkie punkty, w których można wypożyczyć rowery, zaś na liście możliwość zaplanowania trasy do konkretnego punktu wraz z dodatkowymi informacjami. Wśród nich licznik dostępnych w danej chwili pojazdów.

Mapy Google i nowości dla podróżujących

Warto przypomnieć, że niedawno do Map Google trafiły także inne nowości, które są przydatne podczas poruszania się po mieście. Od niedawna na mapie można bowiem przy okazji sprawdzić, czy dany autobus lub pociąg nie jest zatłoczony. Więcej o tej zmianie można przeczytać w odrębnej publikacji.

Mapy Google na Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)