Mapy Google zaczynają informować znajomych, że rozładował ci się smartfon

Mapy Google zaczynają informować znajomych, że rozładował ci się smartfon

Mapy Google otrzymały nową funkcję, depositphotos
Mapy Google otrzymały nową funkcję, depositphotos
03.08.2018 10:55, aktualizacja: 06.08.2018 15:51

Dla wielu użytkowników smartfonów główną nawigacją są Mapy Google. Dotyczy to zarówno Androida, jak i iOS-a. Cieszy więc fakt, że są dość intensywnie rozwijane. Google właśnie włącza nową funkcję w aplikacji, która pozwoli udostępnić status baterii w smartfonie.

Pierwsze informacje o możliwości podglądu poziomu naładowania akumulatora pojawiły się już w lutym. Wówczas, w testowej wersji aplikacji, użytkownik mógł udostępnić znajomym informacje o baterii. Teraz funkcja ta pojawia się w stabilnej wersji aplikacji.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii został zauważony przez włoską stronę MobileWorld. Widoczny jest on w oknie udostępniania lokalizacji. Możliwe jest poinformowanie wybranych znajomych o aktualnej lokalizacji, a także poziomie naładowania smartfonu. Informacje te mogą okazać się naprawdę przydatne.

źródło: mobileworld.it
źródło: mobileworld.it

W razie rozładowania smartfonu będzie wiadomo, że stracony sygnał i brak widoczności udostępnionej lokalizacji wynika z poziomu zbyt niskiego naładowania. Kontakt nie będzie możliwy, ale znana będzie lokalizacja z momentu tuż przed wyłączeniem się telefonu.

Mapy Google ciągle otrzymują nowe funkcje. Niebawem do aplikacji mają trafić możliwości Waze. Będzie więc można korzystać z pomocy społeczności, aby poznać informacje o utrudnieniach na drodze. Nawigacja może więc stać się jeszcze lepsza, ponieważ pozwoli ominąć korek, którego nie wychwyciło oprogramowanie Google.

Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie w naszym katalogu. Mapy Google dostępne są w wersji na Androida i iOS-a. Nowa funkcja nie jest jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników. Google włącza ją stopniowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)