Mapy Google zaczynają informować znajomych, że rozładował ci się smartfon

Mapy Google zaczynają informować znajomych, że rozładował ci się smartfon03.08.2018 10:55
Mapy Google otrzymały nową funkcję, depositphotos
Mapy Google otrzymały nową funkcję, depositphotos

Dla wielu użytkowników smartfonów główną nawigacją są Mapy Google. Dotyczy to zarówno Androida, jak i iOS-a. Cieszy więc fakt, że są dość intensywnie rozwijane. Google właśnie włącza nową funkcję w aplikacji, która pozwoli udostępnić status baterii w smartfonie.

Pierwsze informacje o możliwości podglądu poziomu naładowania akumulatora pojawiły się już w lutym. Wówczas, w testowej wersji aplikacji, użytkownik mógł udostępnić znajomym informacje o baterii. Teraz funkcja ta pojawia się w stabilnej wersji aplikacji.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii został zauważony przez włoską stronę MobileWorld. Widoczny jest on w oknie udostępniania lokalizacji. Możliwe jest poinformowanie wybranych znajomych o aktualnej lokalizacji, a także poziomie naładowania smartfonu. Informacje te mogą okazać się naprawdę przydatne.

źródło: mobileworld.it
źródło: mobileworld.it

W razie rozładowania smartfonu będzie wiadomo, że stracony sygnał i brak widoczności udostępnionej lokalizacji wynika z poziomu zbyt niskiego naładowania. Kontakt nie będzie możliwy, ale znana będzie lokalizacja z momentu tuż przed wyłączeniem się telefonu.

Mapy Google ciągle otrzymują nowe funkcje. Niebawem do aplikacji mają trafić możliwości Waze. Będzie więc można korzystać z pomocy społeczności, aby poznać informacje o utrudnieniach na drodze. Nawigacja może więc stać się jeszcze lepsza, ponieważ pozwoli ominąć korek, którego nie wychwyciło oprogramowanie Google.

Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie w naszym katalogu. Mapy Google dostępne są w wersji na Androida i iOS-a. Nowa funkcja nie jest jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników. Google włącza ją stopniowo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)