Masz Instagram i WhatsAppa? Przygotowują coś specjalnego

Instagram zyska nową opcję
Instagram zyska nową opcję
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek

10.06.2024 10:39, aktual.: 10.06.2024 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Instagramu, którzy chcą dzielić się swoimi relacjami z możliwie dużą grupą odbiorców za jednym razem, niedługo zyskają nowość, która z pewnością ich ucieszy. Do aplikacji trafi opcja udostępniania relacji na WhatsAppie - analogicznie, jak teraz można robić to na Facebooku.

Relacje z Instagramu mogą być niedługo dostępne dla użytkowników WhatsAppa. Jak zwraca uwagę Neowin na podstawie jednego z wpisów w serwisie X, twórcy komunikatora pracują nad rozszerzeniem opcji "crossowania" materiałów pomiędzy aplikacjami. Obecnie użytkownicy Instagramu mogą udostępniać swoje relacje automatycznie także na Facebooku (i na odwrót), również w przypadku kont firmowych.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak dokładnie będzie działać udostępnianie materiałów. Można się spodziewać, że podczas udostępniania relacji na Instagramie, użytkownik dostanie propozycję rozszerzenia zasięgu relacji i skierowania jej również do podłączonego konta na WhatsAppie. W tym momencie nie jest jasne czy i jak miałyby działać niektóre elementy specyficzne dla danej platformy - na przykład interaktywne naklejki, które znamy z relacji na Instragamie.

Zauważony na Instagramie przycisk udostępniania materiałów na WhatsAppie
Zauważony na Instagramie przycisk udostępniania materiałów na WhatsAppie© Neowin, X

Rozszerzenie współpracy między kolejnymi aplikacjami Mety to interesujący ruch zwłaszcza z uwagi na postępujące prace związane z planowanym wdrożeniem wspólnych czatów, co jest wynikiem decyzji podjętych przez UE. Meta jako największy gracz na rynku została zobowiązana do stworzenia platformy do komunikacji i wykorzystania WhatsAppa i Messengera jako wzorcowych aplikacji pozwalających użytkownikom na wzajemne komunikowanie się ze sobą. Niedawno publikowano w tej sprawie pierwsze szczegóły związane z wykorzystaniem szyfrowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Założenie jest proste - docelowo użytkownicy "dowolnych" komunikatorów mają być w stanie rozmawiać ze sobą bez konieczności instalacji kolejnych aplikacji w telefonie. Komunikatory mają wykorzystywać wspólny standard szyfrowania wiadomości i pozwalać przesyłać je do innych aplikacji klienckich, zachowując bezpieczeństwo. Chociaż platforma teoretycznie jest już gotowa do działania, do realnego uruchomienia rozmów pomiędzy komunikatorami może jednak upłynąć jeszcze sporo czasu, ze względu na konieczną inicjatywę twórców innych aplikacji i cały proces integracji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)