Microsoft pozazdrościł Google: nowy Bing rozpozna obiekty z użyciem SI

Wykonywanie zdjęcia potrawie z depositphotos
Wykonywanie zdjęcia potrawie z depositphotos
Oskar Ziomek

22.06.2018 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft aktualizuje szereg swoich aplikacji z wyszukiwarką Bing na czele, by od teraz obsługiwały nową funkcję Visual Search. To oparta na sztucznej inteligencji możliwość rozpoznawania obrazów (lub ich fragmentów), która identyfikuje obiekty, wyszukując w Internecie inne, podobne oraz umożliwiając zakupy. Oprócz wyszukiwarki opcja ma docelowo trafić także do Microsoft Launchera oraz mobilnej wersji przeglądarki Edge.

Zaktualizowana aplikacja Bing podczas wyszukiwania informacji na bazie obrazu.
Zaktualizowana aplikacja Bing podczas wyszukiwania informacji na bazie obrazu.

W pierwszej kolejności nowa opcja trafi wyłącznie do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i choć na razie nie ma informacji czy wkrótce pojawi się także na innych rynkach, już teraz warto zwrócić uwagę, że program stworzony został przede wszystkim po to, by podebrać użytkowników aplikacji Lens – konkurencyjnej propozycji autorstwa Google, ale czy ma na to szanse?

Warto bowiem przypomnieć, że aplikacja Lens została niedawno mocno odświeżona, co prezentowane było jeszcze podczas tegorocznej konferencji Google I/O. W programie pojawiła się między innymi możliwość zaznaczania tekstu bezpośrednio na zdjęciach oraz tłumaczenia w locie wyrazów rozpoznawanych w kadrze. Całość oczywiście modnie realizowana jest dzięki możliwościom sztucznej inteligencji.

Visual Search

Główną przewagą Google Lens jest jednak jej dostępność. Choć program zadziała jak na razie raczej na mniejszości smartfonów, to można go już teraz pobierać w wielu krajach (w tym w Polsce), a dodatkowo jest on od niedawna integrowany także z fabrycznymi aplikacjami do obsługi aparatu w smartfonach – takie rozwiązanie spotkać można już teraz choćby w LG G7 ThinQ.

Wydaje się zatem nie tyle niemożliwe, co trudne, by Microsoft ze swoją propozycją rozpoznawania obrazów w Bingu był w stanie realnie zaszkodzić pozycji aplikacji autorstwa Google. Z drugiej jednak strony nie można wykluczyć, że korzystanie z rozpoznawania obrazów Binga będzie wygodne w Microsoft Launcherze, który w końcu cieszy się dużą popularnością. Na tę chwilę i tak pozostaje nam tylko obserwować sytuację i zaczekać na ewentualną dostępność Visual Search w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)