Microsoft w trosce o miejsce na dysku skraca czas na powrót do poprzednich wersji Windowsa 10

Microsoft w trosce o miejsce na dysku skraca czas na powrót do poprzednich wersji Windowsa 10

Microsoft w trosce o miejsce na dysku skraca czas na powrót do poprzednich wersji Windowsa 10
04.08.2016 10:10

Czas palić za sobą mosty i śmiało wkroczyć w nową, wspaniałąprzyszłość Windowsa-jako-usługi! Nie ma w tym żadnej emfazy, tooficjalna, choć niewypowiedziana polityka Microsoftu, który wraz zwydaniem Anniversary Update zmienił reguły cofnięcia się poaktualizacji do poprzednich wersji systemu. Do tej pory mieliśmy nato 30 dni. Teraz czasu na wybrzydzanie będzie znacznie mniej.

W okresie obowiązywania oferty darmowego uaktualnienia dlaWindowsa 7/8.1 firma z Redmond dawała użytkownikom miesiąc nazmianę zdania; gdyby nie byli zadowoleni z działania nowegosystemu, mogli w miarę prosto przywrócić poprzednią wersję.Podobnie sytuacja wyglądała dla otrzymujących kolejne kompilacjeczłonków programu Windows Insider – tak, że gdyby napotkaliproblemy z nową wersją, nie byliby skazani na niestabilniedziałający system.

Wraz z Anniversary Update czas na cofnięcie się został skróconydo 10 dni. Odkrył to Richard Hay z serwisu WinSuperSite, klikając wustawieniach systemu – w panelu Aktualizacja i zabezpieczenia >Odzyskiwanie, opcja Wróć do poprzedniej kompilacji działa tylkowtedy, jeśli od czasu ostatniej aktualizacji minęło mniej niż 10dni.

10 dni wystarczy każdemu (źródło: WinSuperSite.com)
10 dni wystarczy każdemu (źródło: WinSuperSite.com)

Co prawda my zaktualizowaliśmy Windowsa 10 dopiero przedwczoraj,ale chwila z ustawieniami maszyny wirtualnej pozwoliła przekonaćsystem, że mamy już wrzesień. I faktycznie – opcja powrotu dopoprzedniej kompilacji przestała być dostępna.

Rzecznik Microsoftu potwierdził oficjalnie tę zmianę.Stwierdził, że z badań prowadzonych na użytkownikach wynika, żewiększość wraca do poprzedniej wersji Windowsa w ciągu pierwszychdni po aktualizacji. W związku z tym okres możliwości cofnięciaaktualizacji skrócono do 10 dni, aby uwolnić miejsce na dyskuzajmowane przez poprzednie kopie.

To miłe ze strony Microsoftu, żetroszczy się o ilość miejsca na dysku, nawet u tych, którzykorzystają z terabajtowych RAID-ów, niemniej jednak po raz kolejnypokazuje, że w kwestii kontroli nad swoim systemem operacyjnym, wWindowsie 10 będziemy mieli z wydania na wydanie coraz mniej dopowiedzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (158)