Ministerstwo Cyfryzacji: nie zarejestrowałeś karty pre‑paid? Możesz spacerować z psem

Ministerstwo Cyfryzacji: nie zarejestrowałeś karty pre-paid? Możesz spacerować z psem

16.01.2017 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli nadal nie zarejestrowaliście kart pre-paid, to przypominamy, że macie czas do końca stycznia. Akcję przypominającą o konieczności zarejestrowania rozpoczęło właśnie Ministerstwo Cyfryzacji, a jako kanał informacyjny wybrano portale społecznościowe.

Przygotowane zostały trzy krótkie spoty, które mają przypomnieć, a także zachęcić do jak najszybszej rejestracji kart pre-paid. Karol Manys z ministerstwa w wypowiedzi dla wirtualnemedia.pl wspomniał, że dzięki sięgnięciu po oryginalną formę i sarkazm, udało się dotrzeć do internautów. Dodaje, że spoty nie trafią do żadnej telewizji, postawiono wyłącznie na Internet. Takie podejście podobno już przynosi pożądane efekty – akcja została zauważona, a reakcje mają być najczęściej pozytywne.

Trzeba przyznać, że faktycznie stworzone spoty wypadają lepiej niż jakbyśmy dostali nudne informacje. Pokazywane są skutki niezarejestrowania karty – tracimy możliwość wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomości, ale przecież nie ma dramatu. Możemy spacerować z psem, uprawiać gimnastykę lub przebierać się ze znajomymi, czyli robić ciekawsze rzeczy niż korzystanie z telefonu. Niestety, ale spoty pokazują jeszcze jedno – stylizacja na filmy nieme sugeruje, że bez telefonu cofamy się do czasów początków kinematografii.

Wchodząc na oficjalny profil Ministerstwa Cyfryzacji dostrzeżemy, że tych pozytywnych reakcji jest jednak niewiele. W komentarzach spotkamy się z pytaniami dotyczącymi rejestracji lub po prostu z negatywnymi opiniami. Dodatkowo, same spoty popularności nie zdobyły i dotarły do niewielkiego grona odbiorców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (69)
Zobacz także