MKS Sp. z o.o. sprzedaje prawa majątkowe

MKS Sp. z o.o. sprzedaje prawa majątkowe

24.11.2011 17:44

W stołecznej Gazecie Wyborczej zamieszczone zostało ogłoszenie firmy MKS Sp. z o.o. informujące o sprzedaży jej praw majątkowych.

To już definitywnie koniec firmy MKS, której zawdzięczamy kawałek historii polskiego oprogramowania. Jeszcze w 2010 roku informowaliśmy, że mks_vir ma ambicję znów być liderem na rynku, choć o schyłku firmy słyszy się od 2007 roku. Niestety przywrócenie rodzinnej firmie Sellów dawnej pozycji się nie powiodło. A szkoda, gdyż musimy pożegnać się z bardzo niegdyś popularnym i bardzo dobrym programem antywirusowym.

mks_vir był obecny na rynku od 1987 roku, a w 1996 został nagrodzony godłem Teraz Polska. Program, początkowo rozwijany dla DOS-a, nie tylko pomagał łapać wirusy, ale również poszerzał wiedzę użytkowników na ich temat. W pierwszych wersjach mks-vir dołączone były opisy, a niekiedy nawet demonstracje graficzne co ciekawszych okazów. To jednak były czasy, w których złapaniem wirusa można było spokojnie chwalić się znajomym, a twórcom robaków nie brakowało fantazji. Program przeszedł długą drogę, aby spełniać zmieniające się wymagania użytkowników, i przez cały czas miał mocną pozycję na rynku. Niestety po śmierci twórcy programu, Marka Sella, w 2004 roku program zaczął tracić, firma upadać i tracić pracowników. Wydana w 2007 roku wersja 2k7 programu nie utrzymała się na rynku, a zapowiedziana w 2010 roku wielojęzyczna wersja 10 programu nigdy nie została wydana.

Na sprzedaż z wolnej ręki wystawiono znak graficzny programu mks_vir, prawa do użytkowania domeny mks.com.pl i, co najważniejsze, komponenty programu antywirusowego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)