Modern UI będzie domyślnie niewidoczne w nowym Windowsie

Modern UI będzie domyślnie niewidoczne w nowym Windowsie

Modern UI będzie domyślnie niewidoczne w nowym Windowsie
01.07.2014 17:19, aktualizacja: 02.07.2014 23:54

Threshold to zbiór nowych i odświeżonych elementów, które trafią na platformę Windows. Duża porcja aktualizacji i zmian dotyczyć będzie nie tylko okienek desktopowych, skierowana zostanie również do wersji Windowsa na tablety i smartfony (dodatkowo mówi się już coraz głośniej o ich ujednoliceniu). Nie wiadomo jeszcze, czy nowe odsłona systemu będzie aktualizacją czy zupełnie nowym, samodzielnym wydaniem Windowsa. Jesteśmy jednak niemal pewni, że zmiany dotkną tak nielubianego interfejsu Modern. Istnieje duża szansa na to, że kafelki domyślnie zostaną ukryte w Windowsie w wersji desktopowej.

350109775079630785

Uspokajamy jednak tych wszystkich, którzy przyzwyczaili się do ekranu Start w wersji Modern. Nie zniknie on zupełnie, zmieni się natomiast sposób jego uruchamiania i samego działania. Coraz więcej wskazuje na to, że Microsoft wycofuje się z aplikacji Modern na desktopie. Windows domyślnie będzie miał wyłączone menu z kafelkami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć ten element systemu oraz uruchamiać aplikacje Modern na pełnym ekranie. Standardowo moduł ten będzie jednak nieaktywny, a oprogramowanie Modern będzie można uruchomić w obrębie powracającego menu Start lub w okienku.

Threshold sprawi, że desktopowe okienka ponownie staną się bardziej klasyczne, ale uzyskają również nowe oblicze, które nie pozwoli na pomylenie ich z dotykową odmianą Windows. Modern jednakże nadal będzie domyślnie dostępny tam, gdzie sprawuje się najlepiej, czyli na tabletach i smartfonach. Czyżby zatem Microsoft robił krok wstecz, aby uczynić dwa kroki do przodu? Przekonamy się zapewne wtedy, gdy finalna wersja kolejnej odsłony Windowsa ujrzy światło dzienne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (151)