Mozilla Firefox w wersji 73 już jest. Sprawdzamy, co nowego

Mozilla Firefox w wersji 73 już jest. Sprawdzamy, co nowego

Mozilla Firefox 73 jest już dostępna, fot. Pixabay
Mozilla Firefox 73 jest już dostępna, fot. Pixabay
11.02.2020 10:23, aktualizacja: 11.02.2020 13:10

Jest już najświeższa wersja przeglądarki Mozilla Firefox 73. Firma Mozilla jeszcze nie zdążyła udostępnić najnowszej edycji przeglądarki w ramach mechanizmu automatycznej aktualizacji, ani dodała jej w sekcji do pobrania na swojej witrynie, ale można ściągnąć ją ręcznie.

Nowe opcje powiększenia stron, fot. Jakub Krawczyński
Nowe opcje powiększenia stron, fot. Jakub Krawczyński

Jeśli chodzi o zmiany, jedną z najbardziej pożądanych przez użytkowników, było wprowadzenie globalnego ustawienia powiększenia, które od tej pory będzie obowiązywało na wszystkich wczytywanych witrynach internetowych. Jest ona dostępna po wpisaniu komendy about: preferences w opcjach Języka i wyglądu. Ponadto odświeżono tryb wysokiego kontrastu, tak aby obejmował również obrazki ładowane w tle.

Oprócz tego w ustawieniach połączenia oprócz domyślnego DNS poprzez HTTPS jakim jest Cloudflare, możemy jako alternatywę wybrać NextDNS.

Nowe opcje sieciowe, fot. Jakub Krawczyński
Nowe opcje sieciowe, fot. Jakub Krawczyński

Mozilla dodała również powiadomienia związane z urządzeniami wirtualnej rzeczywistości. Jeśli dana witryna będzie wymagała do nich dostępu, zostaniemy o tym poinformowani, mogąc się na to zgodzić, bądź odrzucić żądanie.

Mozilla Firefox, według danych Statcounter, pozostaje z nieco niszowym, aczkolwiek stałym udziałem na rynku przeglądarek internetowych. Według danych NetMarketshare ze stycznia 2020, jest to 8,22% (przy 66,59% udziału Chrome'a oraz 6,47% Edge'a). Niedawno Microsoft chciał przekonać do Edge'a użytkowników Firefoksa, o czym pisaliśmy tutaj. Mozilla z kolei w ostatnim czasie zwolniła 70 pracowników, poszukując alternatywnych źródeł dochodów w postaci nowych produktów.

Firefoksa na Windowsa i macOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)