Multikino ma nowego sprzedawcę biletów – bota na Facebooku

Multikino ma nowego sprzedawcę biletów – bota na Facebooku

Multikino ma nowego sprzedawcę biletów – bota na Facebooku
03.02.2017 14:54

Wchodząc na profil Multikino Polska na Facebooku, możemy porozmawiać z czatbotem, który przedstawia się jako MultikinoBot. Oznajmia nam, że pomoże w wybraniu filmu i zamówieniu biletów – wystarczy kliknąć odpowiednią opcję. Warto dodać, że działa zaskakująco sprawnie i dobrze.

Multikino testuje swojego czatbota już od października 2016 roku. Sieć kin chwali się, że to pierwszy tego typu projekt w Polsce oraz pierwszy kinowy bot w Europie. MultikinoBot został sprawdzony przez ponad 10 tys. użytkowników, a 500 osób, dzięki niemu zamówiło bilet. Teraz stał się narzędziem dostępnym dla wszystkich 770 tys. fanów oficjalnego profilu Multikina na Facebooku.

MultikinoBota możemy zapytać o konkretny gatunek filmowy, o seanse wyświetlane w wybrany dzień, o konkretny tył lub produkcję, którą polecają inni kinomani. Zaimplementowanie czatbota ma na celu zapewnienie wygodnej i intuicyjnej metody zamawiania biletów. Ponadto priorytetem jest także ograniczenie czasu potrzebnego do kupienia biletów.

Ciemniejsza strona Greya, serio?
Ciemniejsza strona Greya, serio?

Jak wspomnieliśmy na początku, MultikinoBot działa zaskakująco sprawnie i dobrze. Mamy jednak jedno zastrzeżenie, czemu na pierwszym miejscu na liście polecanych filmów jest Ciemniejsza strona Greya? Czyżby czatbot byłby wzorowany na nastolatkach, które właśnie wyrosły ze sagi Zmierzch, ale nadal wśród ich zainteresowań pozostały marne filmy? Kolejnym argumentem świadczącym, że rozmawiamy z nastolatką jest nadużywanie emotikonek takich jak ;)

Teraz pozostaje nam już tylko patrzeć, co MultikinoBot zrobi z zawodem kinowego biletera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)