Naprawa iPhone'a XS Max kosztuje więcej niż flagowy smartfon Xiaomi

Naprawa iPhone'a XS Max kosztuje więcej niż flagowy smartfon Xiaomi

Apple udostępniło odświeżony cennik napraw. (depositphotos)
Apple udostępniło odświeżony cennik napraw. (depositphotos)
15.09.2018 17:08

Poznaliśmy już nowe iPhone’y XS, które jak mogliśmy się spodziewać, kosztują naprawdę dużo. Podczas prezentacji Apple ogłosiło, że podstawowa wersja modelu XS została wyceniona na 999 dolarów (4979 zł). Natomiast za większego XS Max trzeba będzie zapłacić 1099 dolarów (5479 zł). Równie zniechęcająco przedstawiają się ceny naprawy nowych modeli.

Na oficjalnej stronie Apple został udostępniony cennik napraw zaktualizowany o nowe modele. Dowiemy się z niego, że naprawa 5,8-calowego wyświetlacza OLED w XS może kosztować 279 dolarów. W związku z tym, że iPhone w wydaniu Max posiada aż 6,5-calowy ekran OLED, to koszty rosną aż do 329 dolarów.

Naprawa nowych iPhone’ow może okazać się jeszcze wyższa. Jak podaje Apple, jeśli uszkodzenia dotyczą nie tylko wyświetlacza, to właściciele XS mogą wydać nawet 549 dolarów. W przypadku XS Max cena naprawy może sięgnąć 599 dolarów (około 2200 złotych). W tej cenie można już kupić tegoroczny flagowy smartfon chińskiego producenta. Przykładowo Xiaomi Mi 8 to wydatek około 1900 zł. No cóż, najwidoczniej Apple stwierdziło, że koszt naprawy musi być adekwatny do ceny nowego iPhone’a, aby użytkownicy poczuli, że faktycznie posiadają wyjątkowy smartfon.

Cena naprawy iPhone’a XS Max jest nie tylko większa od ceny nowego flagowca Xiaomi, ale też wynosi więcej niż cena iPhone’a 7. Według cennika umieszczonego na stronie Apple, iPhone’a 7 kupimy za 449 dolarów (2229 zł w Polsce). Co ciekawe, zeszłoroczny iPhone 8 kosztuje dokładnie 599 dolarów (2979 zł w Polsce), czyli tyle samo co naprawa XS Max.

Warto jeszcze dodać, że nawet kupując topową wersję iPhone’a XS Max za ponad 7 tys. złotych, nie dostaniemy w zestawie szybkiej ładowarki czy przejściówki na złącze minijack. Jak słusznie zauważył Oskar, kupno nowego iPhone’a może być początkiem dużych wydatków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (187)