Nazwa pozostaje słodką tajemnicą, ale numerek Androida M został ujawniony

Strona głównaNazwa pozostaje słodką tajemnicą, ale numerek Androida M został ujawniony
20.07.2015 19:45
Nazwa pozostaje słodką tajemnicą, ale numerek Androida M został ujawniony

Nowa testowa wersja Androida M ujawnia numerację tego systemu. Nadchodząca, najnowsza edycja najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego nie zostanie oznaczona jako 6.0. Zmiana numeru będzie niewielka. Nie oznacza to jednak, że nowości względem obecnego Androida 5.1 Lollipop jest mało.

Podczas tegorocznej konferencji Google I/O zapowiedziana została nowa wersja Androida, która wówczas została oznaczona po prostu literką M, nie poznaliśmy pełnej nazwy systemu. Wśród nowości warto wymienić usprawnioną możliwość zarządzania uprawnieniami aplikacji, asystenta Google Now o większych możliwościach, czy dłuższą pracę urządzeń na jednym ładowaniu. Warto jeszcze wspomnieć o graficznym interfejsie poczty głosowej, który ma szansę sprawić, że poczta głosowa zyska na popularności.

350139331685672897

Nie są to wszystkie zmiany jakie przyniesie Android M, będzie ich stanowczo więcej. W związku z wieloma nowościami, sporo osób spodziewało się, że nowa wersja systemu będzie oznaczona numerkiem 6.0. Jednak ostatnia testowa wersja systemu sugeruje, że firma Google nie zamierza tak znacząco podnosić numeracji systemu. W wersji deweloperskiej Androida M mamy możliwość włączenia trybu Demo. Po jego uruchomieniu widzimy ikonkę informującą o pełnym naładowaniu systemu, a także stałą godzinę. W przypadku testowej wersji Androida M godzina ustawiona jest na 5:20. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w Androidzie KitKat (4.4) zegar w tym trybie wskazywał 4:40, a w wersji Lollipop (5.0) widniała godzina 5:00. W związku z tym, nadchodzący nowy Android zostanie oznaczony numerkiem 5.2, a nie 6.0.

Tajemnicą nadal pozostaje pełna nazwa systemu. Obecnie wiemy tylko, że będzie rozpoczynała się na literę M i będzie nawiązywała do ciasta lub innego słodkiego produktu. Możemy tylko się domyślać i mieć nadzieję, że Android M będzie nazywał się jak nasz ulubiony słodki smakołyk. W końcu dobrze, żeby chociaż z nazwy system kojarzył się czymś dla nas przyjemnym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)