Nie zobaczymy HALO w Parandroid bazującym na Androidzie 4.4 KitKat

Nie zobaczymy HALO w Parandroid bazującym na Androidzie 4.4 KitKat

Nie zobaczymy HALO w Parandroid bazującym na Androidzie 4.4 KitKat
Redakcja
20.02.2014 10:39, aktualizacja: 20.02.2014 13:39

Jesienna premiera nowego Androida wbrew pozorom okazała się naprawdę dużym wydarzeniem. Choć na pierwszy rzut oka zmiany w nim zawarte nie są zbyt rewolucyjne, tak co trochę dowiadujemy się o tym, że z pewnych powodów są bardzo istotne. Jak się okazuje, także dla twórców alternatywnego oprogramowania. Niestety nie mamy dobrych informacji dla fanów modyfikacji Parandroid. Pewna bardzo ważna funkcja nie zagości w wersji bazującej na Androidzie 4.4 KitKat. Deweloper znajdujący się w zespole tworzącym modyfikację i przedstawiający się nickiem PirateGhost stwierdził w temacie na forum XDA: "HALO jest martwy". Czym jest ta funkcja? Osoby używające PA na pewno ją znają, innych odsyłamy do przykładowego filmu:

Paranoid Android - HALO - Hands-On

Oczywiście taka informacja wywołała szybką reakcję społeczności, która nie była zbyt ucieszona faktem usunięcia jednej z kluczowych funkcji oferowanych przez Parandroida. Ta jak widać zapewnia możliwość pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie bez przełączania się między nimi, co bardzo przydaje się w szczególności w wszelkiego rodzaju komunikatorach. Aby załagodzić sytuację, niektóre z wątpliwości rozwiał inny członek zespołu, niejaki SferaDev. Tłumaczy on, że zmiany jakie przyniósł ze sobą Android 4.4 KitKat doprowadziły do tego, że należało jeszcze raz, bardzo dokładnie przemyśleć kwestię wzbogacania oprogramowania o aż tak specyficzne dodatki. Najważniejszy jest tutaj tryb immersyjny, dzięki któremu można zaoferować funkcję rozszerzonego pulpitu w znacznie bardziej komfortowej formie: chowanie paska stanu, chowanie przycisków nawigacyjnych, lub obu tych elementów, a następnie wyświetlanie ich na żądanie.

Łagodząc sytuację wspomniany deweloper wspomniał również o tym, że jeśli komuś spodobało się HALO, to na pewno spodoba się to, co szykuje obecnie zespół. Oczywiście na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Jak zaznaczano już jesienią, nowa wersja Androida spowodowała, że zespół postanowił zupełnie przebudować modyfikację Parandroid, napisać również wiele rzeczy od podstaw. Warto również zauważyć, że HALO nadal znajdziemy na wielu innych modyfikacjach, niekoniecznie oficjalnych, lecz czerpiących całymi garściami z projektów takich jak CyanogenMod czy Parandroid. Modyfikację w wersji stabilnej jak i wydaniach nocnych pobrać możecie z oficjalnej strony projektu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)