Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie

Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie

Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie
Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie
09.02.2019 15:08

Przez około dwa lata Opera oferowała użytkownikom dbającym o prywatność możliwość korzystania z darmowego i nielimitowanego VPN-u – wirtualnej sieci, w której ruch jest szyfrowany i ukrywany przed podsłuchem. Aplikacja znikła ze sklepu Play, ale Opera przygotowała dla nas nie lada niespodziankę. VPN został wbudowany w wersję mobilną przeglądarki. VPN jest darmowy i nie ma żadnych limitów przesyłania danych.

VPN Opery znikł ze sklepów z aplikacjami i został wyłączony w kwietniu 2018 roku. Zamiast tego, Opera zaczęła kierować użytkowników do SurfEasy i proponować zniżki.

Nowa odsłona VPN-u Opery nie jest jeszcze ukończona (została oznaczona jako beta i znajdziemy ją w wersji beta przeglądarki) i ma kilka innych wad. Na razie VPN jest dostępny tylko w pełnej Operze (nie ma go w Operze Mini) i tylko na Androidzie. VPN domyślnie jest dostępny podczas przeglądania w kartach incognito.

ustawienia Opery beta dla Androida
ustawienia Opery beta dla Androida

VPN dla kart Incognito możemy włączyć w ustawieniach aplikacji. Jeśli chcemy korzystać z niego we wszystkich kartach, trzeba uruchomić kartę incognito i zmienić ustawienia. W tym miejscu możemy też uruchomić pomijanie VPN-u podczas wyszukiwania i wybrać domyślną wirtualną lokalizację (miejsce, z którego nasz ruch „wyjdzie” do globalnej sieci). VPN Opery nie zbiera danych o odwiedzonych stronach. Warto pamiętać o tym, że jeśli włączymy VPN, nie będzie dostępne oszczędzanie danych.

Na razie nie wiadomo kiedy VPN Opery trafi do wersji stabilnej aplikacji ani czy wróci płatna oferta Gold.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)