Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie

Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie09.02.2019 15:08
Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie
Niespodzianka! Do mobilnej Opery wrócił darmowy VPN, na razie jest w becie

Przez około dwa lata Opera oferowała użytkownikom dbającym o prywatność możliwość korzystania z darmowego i nielimitowanego VPN-u – wirtualnej sieci, w której ruch jest szyfrowany i ukrywany przed podsłuchem. Aplikacja znikła ze sklepu Play, ale Opera przygotowała dla nas nie lada niespodziankę. VPN został wbudowany w wersję mobilną przeglądarki. VPN jest darmowy i nie ma żadnych limitów przesyłania danych.

VPN Opery znikł ze sklepów z aplikacjami i został wyłączony w kwietniu 2018 roku. Zamiast tego, Opera zaczęła kierować użytkowników do SurfEasy i proponować zniżki.

Nowa odsłona VPN-u Opery nie jest jeszcze ukończona (została oznaczona jako beta i znajdziemy ją w wersji beta przeglądarki) i ma kilka innych wad. Na razie VPN jest dostępny tylko w pełnej Operze (nie ma go w Operze Mini) i tylko na Androidzie. VPN domyślnie jest dostępny podczas przeglądania w kartach incognito.

ustawienia Opery beta dla Androida
ustawienia Opery beta dla Androida

VPN dla kart Incognito możemy włączyć w ustawieniach aplikacji. Jeśli chcemy korzystać z niego we wszystkich kartach, trzeba uruchomić kartę incognito i zmienić ustawienia. W tym miejscu możemy też uruchomić pomijanie VPN-u podczas wyszukiwania i wybrać domyślną wirtualną lokalizację (miejsce, z którego nasz ruch „wyjdzie” do globalnej sieci). VPN Opery nie zbiera danych o odwiedzonych stronach. Warto pamiętać o tym, że jeśli włączymy VPN, nie będzie dostępne oszczędzanie danych.

Na razie nie wiadomo kiedy VPN Opery trafi do wersji stabilnej aplikacji ani czy wróci płatna oferta Gold.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)